Wytrawnie czy na słodko?:)
Zobacz oryginał ndz., 15/06/2014 - 17:40Cześć! To miał być śniadaniowy post:) ale czas mi szybko płynie, patrzę na zegarek, hm… No raczej tego na śniadanie nie zjecie:) ale może kolacja? Albo miło rozpoczniecie jutrzejszy poniedziałkowy poranek? Poniedziałki są średnie więc warto je umilać:) Wczoraj w Katowicach miała miejsce Menufaktura:) – Miejski Festiwal Kulinarmy, miałam zrobić dla Was sprawozdanie z tego wydarzenia, ale nie udało mi sie ostatecznie dotrzeć, z opini znajomych wiem ,że było klimatycznie i apetycznie, dlatego tym bardziej żałuje:( jednak Katowice są bardzo kreatywne i w niedługim czasie na pewno coś podobnego się trafi, a wtedy i mnie tam nie zabraknie:) No dobrze ale wracając do naszego śniadania/kolacji, dziś proponuje Wam naleśniki w wersji wytrawnej i na słodko:)
Potrzebujecie:
- 2 szklanki mąki
- 1 szklanka mleka
- jajko
- olej
- szynka
- ser żółty/mozarella/pleśniowy
- pomidor
- ogórek
- papryka
- suszone pomidory
- sól, pieprz
- serek biały
- truskawki
Dodajcie warzywa jakie lubicie a tak naprawdę możecie włożyć do środka co zapragniecie, ja ostatnio robiłam z kurczakiem, dziś szynka i ser, bo pomyślałam , że to bedzie smaczny zamiennik pieczywa:) Dziewczyny! Chłopaki! Zaskoczcie swoją drugą połówkę pysznym śniadaniem!
Przepis banalnie prosty, do mąki dodajemy mokre składniki i mieszamy, żeby naleśniki były puszyste, mąkę najlepiej przesiać:) olej dodaje do ciasta, gdyż później piekę na suchej patelni:) pieczemy kilka minut z dwóch stron, układamy dodatki i zapiekamy jeszcze raz:)
Proszę bardzo! Wytrawny naleśnik dla mojego mężczyzny a na słodko dla mnie:):)<3
Smacznego!!!! I miłego niedzielnego wieczoru!!:)
Filed under: Food Tagged: cuisine, kato, katowice, katowice. śląsk, kuchnia, lato, owoce, sileshion, Silesia, zdrowie
Zaloguj się, żeby dodać komentarz.















