Lista blogów » MONA BY FASHION

Wystawa Christiana Diora w Paryżu!

Zobacz oryginał
monabyfashion_1.jpg


Planując zwiedzanie Paryża nie mogłam pominąć wizyty w Musée des Arts Décoratifs, gdzie właśnie odbywała się wystawa z okazji 70-lecia powstania luksusowego domu mody Christian Dior, zatytułowana „Christian Dior, Couturier Du Rêve” co oznacza „Christian Dior, Krawiec snów”.

Ekspozycja zawiera ponad trzysta kreacji haute couture i podzielona jest na siedem okresów w historii Diora pod rządami siedmiu dyrektorów kreatywnych. Wystawę rozpoczyna sam Christian Dior, a następnie projektanci, którzy zastąpili go po jego śmierci: Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons i obecna szefowa Maria Grazia Chiuri. Wrażenie jakie wywarła na mnie wystawa jest nie do opisania.

W części zatytułowanej "Colourama" ubrania, dodatki i flakony perfum uszeregowane są kolorystycznie. Galeria "Dior Ballroom" to miejsce gdzie możemy podziwiać między innymi sukienkę, w której Elizabeth Taylor wystąpiła na cereminii rozdania Oskarów w 1961 roku, czy suknię Jennifer Lawrence w której zaliczyła swój sławny upadek także na Oskarach w 2013 roku. Moda haute couture nie jest jedynym tematem wystawy. Nie zabrakło również szkiców, fotografii, oryginalnych dokumentów i dzieł sztuki odtwarzających klimat poszczególnych epok. Ogromne wrażenie robią również flakony perfum "Miss dior".

Największe wrażenie wywarła na mnie ekspozycja inspirowana ogrodami. Tysiące liści i winorośli wykonanych z delikatnego, białego papieru zwisały z sufitu pośród bajkowych sukienek haute couture. Czułam się jak w zaczarowanym ogrodzie.

Wystawa potrwa do 7 stycznia 2018 roku. Bilet wstępu kosztuje 11 euro. Czas, jaki trzeba poświęcić na zapoznanie się z wystawą to około dwie godziny, jednak dodatkową godzinę należy zarezerwować na postój w kolejce do wejścia. Można jednak ją ominąć kupując, wcześniej bilety przez internet, na oficjalnej stronie muzeum.

monabyfashion_2.jpg
monabyfashion_3.JPG
monabyfashion_4.JPG
monabyfashion_5.jpg
monabyfashion_6.jpg
monabyfashion_7.jpg
monabyfashion_8.jpg
monabyfashion_9.jpg
monabyfashion_10.jpg
monabyfashion_11.jpg
monabyfashion_12.jpg
monabyfashion_13.jpg
monabyfashion_14.jpg
monabyfashion_15.jpg
monabyfashion_16.jpg
monabyfashion_17.JPG
monabyfashion_18.JPG
monabyfashion_19.jpg
monabyfashion_20.jpg
monabyfashion_21.jpg
monabyfashion_22.jpg
monabyfashion_23.jpg
monabyfashion_24.jpg
monabyfashion_25.jpg
monabyfashion_26.jpg
monabyfashion_27.jpg
monabyfashion_28.jpg
monabyfashion_29.jpg
monabyfashion_30.jpg
monabyfashion_31.jpg
monabyfashion_34.JPG
monabyfashion_35.JPG
monabyfashion_36.JPG
monabyfashion_33.jpg
monabyfashion_37.jpg
monabyfashion_38.jpg
page.jpg
monabyfashion_40.jpg
monabyfashion_32.jpg

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.