Lista blogów » Try To Save It

Wrocławskie ciuchlandy: Margo na Ładnej

Zobacz oryginał

Witajcie!

Margo na Ładnej to lumpeks, który ostatnimi czasy odwiedzam najczęściej. Po drodze mijam jeszcze jeden, znany już Wam - Tani Armani - dlatego udając się w te strony zwykle rezerwuję więcej czasu na szperanie. Zapraszam na wirtualną wycieczkę do znajdującego się na Grunwaldzie Margo! 

top.jpg

Lokalizacja: ul. Ładna 16

Godziny otwarcia: pon-pt: 10:00-18:00, sob: 10:00 - 16:00

System sprzedaży: co tydzień wymiana towaru. Dzień dostawy to środa, z każdym kolejnym dniem ceny maleją. Czwartek -10%, piątek -30%, sobota -50%, poniedziałek po 7 zł, wtorek po 5 zł. 

bok.jpg

Większość Margo wygląda bardzo podobnie - to swoista sieciówka wśród lumpeksów. System sprzedaży czy podział na działy wygląda podobnie we wszystkich ich sklepach, dzięki czemu łatwo się w nich odnaleźć. Na wejściu najczęściej znajdują się damskie ubrania i zajmują one procentowo największą powierzchnię lumpeksu. Działy dziecięcy i męski zwykle znajdują się po przeciwnej stronie sklepu, często obok siebie. W tym przypadku oddział rozdziela się na dwie strony - idąc w prawo znajdziemy większą część strefy damskiej, torby, inne dodatki, buty oraz materiały, a w lewo - dział męski i dziecięcy, oraz klika wieszaków z damskimi bluzkami, które nie zmieściły się w części prawej. Zarówno prawa, jak i lewa część sklepu posiada swoje przymierzalnie. 

Jest to jeden z większych oddziałów, jest sporo miejsca do przejścia. Zaraz przy drzwiach wejściowych znajdziemy koszyki, a także dwa wieszaki z tzw. odzieżą premium (drogie marki + idealny stan, nie podlegają one promocjom). Na wprost od drzwi - kasa, zaraz obok niej regał z tzw. ,,misz-maszem" - czyli różne pluszowe zabawki, dziecięce czapki, książki... Na wieszaku obok kasy znajdują się kurtki - puchowe i sportowe, wycenione osobno. Najczęściej są w dobrym stanie i warto je przejrzeć, jeśli takowej odzieży na chłodny sezon akurat poszukujecie. 

bok2.jpg

Buty - dział sporny dla wielu osób. Niektórzy za żadne skarby nie tkną nic z obuwia, a inni tradycyjnie cieszą się ze znaleziska za grosze. Jeśli jak ja należycie do tej drugiej grupy, to radzę wcześniej dokładnie przyjrzeć się kupowanemu obuwiu - spokojnie można znaleźć tu modele, które były noszone sporadycznie (czysta podeszwa, wyraźny napis na wkładce, nieobite czubki) lub są całkiem nowe i nie widać po nich żadnego śladu użytkowania. Często można trafić na obuwie sportowe, typowo do biegania lub grania w piłkę, markowe i w bardzo dobrym stanie. Na regale wystawione są po jednej sztuce z danej pary, po drugi but trzeba się udać do pracownika sklepu.  Wystawione obuwie najczęściej jest dopasowane do obowiązującej pory roku - w lecie przeważają klapki, baleriny, sandałki i czółenka, w zimie - botki, kozaki oraz śniegowce. 
To też jedyny lumpeks, gdzie spotkałam się ze sprzedażą łyżew, kaloszy czy nawet butów narciarskich! Ceny oczywiście są dużo niższe niż w komisach z używanym sprzętem sportowym, dlatego warto zajrzeć najpierw tutaj.

4.jpg

7.jpg

Na dziale damskim są 3 przymierzalnie, każda ze sporym lustrem, bez taboretu. Na szczęście jest sporo wieszaków na ściankach bocznych, gdzie można powiesić torbę, czy upolowane skarby. Przed udaniem się do przymierzalni, trzeba zgłosić ilość wnoszonych do mierzenia ubrań, inaczej pracownik sklepu bez skrupułów wparuje Wam do środka, żeby sprawdzić, czy czegoś nie zamierzacie wynieść. Warto to wiedzieć, zanim narobicie sobie niepotrzebnego stresu. 

Za czym warto się rozglądać? Oprócz obuwia ,,nietypowego" o którym pisałam wyżej, warto przeglądać sukienki (których znajdziecie tu naprawdę spory wybór), swetry - niekiedy super skład, ale przed kupnem dokładnie obejrzyjcie, czy nie ma mankamentów; spodnie - duży wybór różnego fasonu jeansów; bluzki i koszule - zawsze znajdzie się coś ciekawego; zimowe płaszcze i kurtki - tu naprawdę trafiają się często prawdziwe perełki. No i dział dodatków - wśród starszych, ale wciąż ładnie zachowanych szalików trafiają się bardzo ładne apaszki i nowocześniejsze szale. 

2.jpg

3.jpg

6.jpg

Czasem zaglądam na dział męski, gdzie mają spory wybór koszul, swetrów oraz bluz sportowych - i to są rzeczy w najlepszym stanie. Jeśli chodzi o spodnie czy koszulki, to najczęsciej są już bardziej znoszone, w dużych rozmiarach.
Dział dziecięcy? Bajka! Bardzo duży wybór ubranek, znajdziecie tu również wieszak z przebraniami np. na bale. W dobrym stanie, podzielone na kategorie, dla tych najmłodszych, jak i na większe dzieciaki. 

5.jpg


1.jpg

Z tego second handu najczęściej wychodzę z nowym swetrem lub bluzką, kilka razy trafiłam również na fajną sukienkę. To też miejsce, które wybieram, jeśli szukam czegoś prostego, typu basic. Sam lumpeks jest naprawdę duży i istnieje spora szansa, że to czego szukam znajdę akurat tutaj. Największy spokój jest tu w godzinach około południowych do mniej więcej 15:00-16:00, kiedy trafia tu więcej studentów oraz osób wracających z pracy. 

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.