Lista blogów » Co można wyszukać w składzie do wynajęcia?

Trendy wnętrzarskie wiosna lato 2023

Zobacz oryginał

Trendy wnętrzarskie na 2023 rok możemy podsumować trzema słowami: minimalizm, ekologia, harmonia. W tym, jak ludzie obecnie wybierają wystrój swoich wnętrz możemy zauważyć pewien główny trend – wszystkim tęskno do spokoju, odstresowania, wyeliminowania nadmiernych bodźców. Przykładamy większą wagę do wyglądu wnętrz, w których przebywamy większość czasu i mają nam służyć do odpoczynku. Jakie główne trendy wnętrzarskie możemy zaobserwować w 2023? Zapraszamy do lektury.

Meble i akcesoria vintage – wystrój wnętrz wiosna lato 2023

Wszystko co jest oryginalne, nosi na sobie ślady czasu i pochodzi z drugiej ręki to największe perełki dla fanów vintage. Obecnie coraz więcej ludzi dostrzega piękno w wiekowych meblach oraz akcesoriach i chętnie nadaje im nowe życie. Jest to sposób na nie tylko oryginalne wnętrza, ale także zahamowanie konsumpcjonizmu i nie przyczynianie się do zanieczyszczania środowiska.

Japandi – najmodniejszy styl 2023 roku

Obecny hit Pinteresta, który szybko zadomawia się w Polskich mieszkaniach – japandi. Można go określić jako przytulny minimalizm. Japandi opiera się na beżach i jasnych kolorach ziemi, organicznych kształtach, naturalnych materiałach i przemyślanie rozplanowanych układach mebli w pomieszczeniu. Jest funkcjonalny, minimalistyczny i wyciszający.

Trend we wnętrzach 2023 – łuki, koła, organiczne kształty

Nawiązując do japandi przechodzimy do kolejnego trendu wnętrzarskiego na 2023, którym są miękkie, okrągłe kształty. Koniec z prostokątnymi drzwiami, kanciastymi sofami i kwadratowymi lustrami. Czas na owale, okręgi i fale. Wszystko po to, aby nadać wnętrzu przytulny klimat, zrobić z niego oazę spokoju i harmonii, w której można się ze spokojem zrelaksować.

Ekologiczne wnętrze w 2023 roku – trendy wiosna lato

Organiczne materiały i naturalne surowce oznakowane certyfikatami przyjazności środowisku – to wybory, na które warto stawiać. Zamiast plastikowych ozdób i  mebli ze sklejki postaw na naturalne surowce lub te pochodzące z recyklingu, takie jak drewno, bawełna, len, wełna, metale, bambus. Wyposażenie domu wykonane z takich materiałów odpowiednio pielęgnowane posłużą ci na lata, a nie będą ciążyć ci na sumieniu. 2023 rok to czas stawiania na funkcjonalność i jakość, a nie tylko krótkotrwałą estetykę.

Home office w twoim stylu, czyli trendy wnętrzarskie 2023

Rosnąca liczba ludzi pracujących z domu stworzyła potrzebę na aranżowanie home office – przestrzeni do pracy w domu. Może być to kącik lub całe pomieszczenie, które da poczucie odseparowania życia codziennego, od tego w pracy. Osobne biurko i krzesło oddzielone wizualnie od reszty mieszkania, które pozwala wyciszyć się i skupić na pracy – to coś czego potrzebuje każdy domowy pracownik w swojej przestrzeni.

Trend wnętrzarski 2023, czyli domowe spa

Podążanie w stronę harmonii i wyciszenia nie może się obejść bez królestwa relaksu, czyli spa. Nic dziwnego, że każdy, kto pragnie domowego zacisza, chce mieć spa u siebie. Od teraz łazienki nie pełnią tylko funkcji miejsca, w którym jest prysznic, ale także centrum spokoju i relaksu. Warto zadbać o jej wystrój, przemyśleć układ pomieszczenia i wyposażenia. Ważne są kolory, kształty, miękkość ręczników, a nawet zapach. Dopasuj swoją łazienkę tak, aby kąpiele były czystą przyjemnością.


Robisz lub planujesz remont i nie wiesz co zrobić z rzeczami na czas prac? Wynajmij małą powierzchnię magazynową – idealną na terminowe przechowanie Twoich mebli i kartonów z gratami. Wejdź na kangu24.com i sprawdź ofertę.

Artykuł Trendy wnętrzarskie wiosna lato 2023 pochodzi z serwisu .

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.