Lista blogów » Kasia Koniakowska Blog

Torty weselne

Zobacz oryginał

Długo myślałam o czym napisać dzisiejszego posta. Wybrać stylizację czy może przedstawić troszkę inspiracji. Postawiłam na to drugie. W związku z tym, że rozpoczął się sezon na śluby, a mój również zbliża się dużymi krokami, dziś troszkę o tortach i dodatkach do nich.

Jednym z najciekawszych elementów na ślubie, to wjazd tortu weselnego. Mój pewnie będzie tradycyjny, jednowarstwowy, z wierzchu przyozdobiony jakąś ozdobną figurką i napisem. Tort wjedzie z zapalonymi procami i chyba to robi największe wrażenie. Są jednak ciasta, które wyglądają jak dzieła sztuki i szczerze to nawet szkoda by mi było je kroić, bo tak pięknie wyglądają. U mnie w mieście niestety nie ma takich cudotwórców, więc muszę się cieszyć tym, co będę mieć. Najważniejsze, aby większości gościom smakował :) Mi doradzono zwykły na bitej śmietanie i kremem waniliowym, z biszkoptem nasądzonym lekko amaretto i małą ilością wiśni. A Wy jaki proponujecie smak tortu weselnego?

Poniżej prezentuję inspiracje jakie znalazłam. Zaciekawiły mnie również śmieszne figurki na tort. Przyznam się, że to całkiem oryginalny pomysł :) Pojawił się też nowy trend tortu w postaci małych babeczek przypominających prezencik. Ja jednak wolę tradycyjne krojenie tortu.


panna+m%C5%82oda,+pan+m%C5%82ody,+tort,+

figurki+na+tort%252C+panna+z%25C5%2582od

tort_weselny.jpg


czerwone+r%25C3%25B3%25C5%25BCe%252C+tor


sweet%252C+wedding.jpg

%25C5%259Bmieszny+tort+weselny%252C+torc

babeczki.jpg

  

babeczki+2.jpg


tort+weselny.jpg


torty%252C+tort+weselny%252C+dzie%25C5%2


zachwycaj%25C4%2585cy+tort+weselny.jpg


wesele-i-okazje.jpg

A oto moje 2 ulubione torty :)
najdziwniejsze+torty+weselne,+tort+wesel


wesele-i-okazje,+historia+na+torcie.jpg

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.