Lista blogów » My Little Empire Fashion

Sylwetki cz. 1

Zobacz oryginał


Kochane już od dawna zabierałam się za ten post. Jednak jakoś nie mogłam wszystkich informacji zebrać razem. Teraz się udało.
Nie raz słyszałyście o typach sylwetek, co powinno się nosić, a co unikać. Jakim typem jesteśmy itd. Wydaje się to takie proste ale nie do końca. Każdy portal, blog czy magazyn ma swój podział na sylwetki. Kiedy to przeglądałam, można się zagubić w morzu informacji. Sama się zastanawiałam kim jestem. Jednak, bo obejrzeniu jednego vloga, odkryłam bardzo łatwą metodę. A mianowicie - bierzemy centymetr w dłoń i się mierzymy. Sprawdzamy ile mamy w ramionach, biodrach i talii.
Jak już dojdziemy do naszych wymiarów, patrzymy jaką mamy dysproporcje. Kiedy między ramionami a biodrami jest ona do 3 cm - jesteśmy klepsydrą, tak sylwetka idealna i każda chciała by ją mieć. Natomiast kiedy dysproporcja jest powyżej 3 cm to jesteśmy gruszką - szersze biodra od ramion, albo figurą chłopięcą - szersze ramiona od bioder. Po takim zabiegu możemy się zabrać do ubierania.
Podzieliłam post na dwie części, żeby dobrze Wam to zobrazować. W cz.1 przedstawię gruszkę, klepsydrę i jabłko.

gala1.jpg
gruszka-214x300.jpg


Krótko je scharakteryzuje i pokaże jakie fasony sukienek powinien nosić dany typ. Sukienka, najbardziej kobieca część garderoby i jest z nami od wielu lat. Dlatego nią zajmiemy się pierwszą.
Dobrze, jak już mamy wstęp to czas na rozwinięcie ...

Klepsydra.jpg


Zaczniemy sobie od klepsydry. Najbardziej kobieca, idealna, to do niej dążymy. Czym się charakteryzuje klepsydra ? A no tym, że ma biodra proporcjonalne do ramion. Piękną, szczupłą talie i średni do dużego biustu. Klepsydry mogą być w różnych rozmiarach, ale za każdym razem podkreślamy atuty ich kobiecej sylwetki. Ten typ może nosić wszystko, jednak najlepiej wygląda w dopasowanych ubraniach. Jeśli chodzi o jakieś małe mankamenty figury to już w innym poście. Kim Kardashian najbardziej znana, współczesna klepsydra.

Kim-kardashian-outfit-07.jpg


Gruszka natomiast jest najbardziej popularna. Ją również zaliczmy do tych kobiecych sylwetek. Ramiona ma węższe od bioder, biust jest średni lub duży. Talia lekko zarysowana. Panie o tym kształcie powinny nosić ubrania poszerzające ramiona i maskujące biodra. Ciemny dół, jasna góra. Sławna gruszka to gorąca latynoska - Jennifer Lopez.

ffn-home-prem-kmff-032215-51687901-midre


Jabłko - najbardziej problematyczna figura ze wszystkich. Wygląda jak lizak, zbita góra i szczupłe nóżki. Ramiona ma szerokie,średni do dużego biustu, wystający brzuch, brak widocznej talii, płaska pupa, wąskie biodra, ale za to piękne, zgrabne nogi. Jest to jedna z chłopięcych typów. Jabłuszko powinno nosić ubrania pomniejszające ramiona, wydłużające górną część ciała, uwydatniające biodra i podkreślające nogi. Metoda warstw w tym przypadku jest najlepsza. Ciemne pod spodem, jasne na zewnątrz. Optyczne wyszczuplenie i wydłużenie sylwetki. Znanym jabłkiem jest Magda Gessler.

magda-gessler-1.jpg


Teraz przedstawię Wam propozycje sukienek dla każdego rodzaju sylwetki. Przykłady pochodzą od polskich i zagranicznych marek.

GRUSZKAmakowska%2B-%2Bgruszka%252C%2Bklepsydra%MAKOWSKA
makowska%2B-%2Bgruszka%252C%2Bmodelkowa%MAKOWSKA
OST16494-T0493-00162a.jpgSIMPLE
Stradivarius%2Bgruszka%2B233.jpgSTRADIVARIUS Solar%2Bsylwetka%2BA%2B1.jpgSOLARKLEPSYDRA

Asos.jpgASOS Mohito%2Bklepsydra%2B1.jpgMOHITO
mohito%2Bklepsydra%2B3.jpgMOHITOMohito%2Bklepsydra%2Bi%2Bgruszka.jpgMOHITO
Mohito%2Bklepsydra.jpgMOHITOJABŁKOhM%2Bmodelkowa.jpgHMMohito%2BC.jpgMOHITO
mohito%2Bjab%25C5%2582uszko%2B3.jpgMOHITOStradivarius%2Bjab%25C5%2582ko%2B11.jpgSTRADIVARIUSStradivarius%2Bjab%25C5%2582ko.jpgSTRADIVARIUSKoniec cz.1 zapraszam na kolejną. Myślę, że pomogłam.

Czytajcie, oglądajcie, komentujcie i inspirujcie się.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.