Lista blogów » Co można wyszukać w składzie do wynajęcia?

Sprzątanie po zimie – jak się do tego zabrać?

Zobacz oryginał

Czy sprzątanie po zimie kojarzy Ci się z przykrym obowiązkiem, a sama myśl o nadchodzących wiosennych porządkach przyprawia Cię o dreszcze? Kurczysz się na widok brudnych okien i zwijasz w kulkę myśląc o wieszaniu firanek? W takim wypadku ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się jak zoptymalizować generalne porządki, tak aby były przyjemne i szybkie.

Wiosenne porządki – potrzebujesz planu

Gruntowne sprzątanie domu po zimie to proces, który trwa. Trzeba umyć okna, wyprać firany, przeczyścić wentylację, poukładać w szafie i tak dalej. Trudno jest ogarnąć wszystko na raz, dlatego najważniejszy jest plan działania – za co bierzemy się po kolei. Przykładowo, lepiej będzie wyczyścić wentylację przed umyciem podłogi lub wyprać firanki przed myciem okien. Dlatego spójrz na poniższą rozpiskę i skorzystaj z niej przy układaniu własnego planu.


  1. W pierwszej kolejności umyj lampy i wyczyść wentylację
  2. Następnie weź się za sprzątanie na i w szafkach, mycie regałów oraz ściąganie pajęczyn z wysokich kątów
  3. Ściągnij firanki, wrzuć je do prania i umyj okna
  4. Przyszedł czas na kurze i łazienkę oraz kuchnię
  5. Na koniec zostaw podłogę (nie zapomnij przy odkurzaniu, odkurzyć również kanapy)
  6. Gdy już wszystko posprzątasz – posegreguj i poukładaj ubrania w szafach


Pamiętaj, że nie musisz wypełnić wszystkich powyższych punktów. To Ty wiesz najlepiej jak zarządzać swoim mieszkaniem.

Sprzątanie po zimie nie musi być nudne!

Przykry obowiązek? A może świetna zabawa! Potraktuj sprzątanie jako aktywność fizyczną, jest to wprawdzie solidny trening dla ciała. Włącz ulubioną muzykę i pozwól sobie na trochę luzu – tańcz i się baw! Kup rękawiczki w ulubionym kolorze, płyn o ulubionym zapachu i ścierki w ulubiony wzorek.


Jeśli masz dzieci zaangażuj je do pomocy. Daj każdemu ścierkę i zrób konkurs – czyja na koniec sprzątania będzie najbrudniejsza, ten dostaje nagrodę.


A na koniec zapal świeczkę zapachową, rozsiądź się wygodnie i podziwiaj swoje wysprzątane 4 kąty.

Sprzątanie po zimie? Pamiętaj o szafie

Wraz ze zmieniającymi się porami roku zmieniają się nasze ubrania. W zimie nosimy grube swetry, kurtki i szaliki, a na lato wszystko to chowany do szaf. Warto jest segregować ubrania i dzielić szafę na część zimową i letnią. W zależności od pory roku wyciągać odpowiednie ubrania na front, aby nie musieć za każdym razem przerzucać całej szafy w poszukiwaniu odpowiedniej bluzki czy spodni.


Jeśli Twoja szafa nie jest wystarczająco duża, aby posegregować jej zawartość skorzystaj z następującego sposobu. Zostaw w szafie ubrania wiosenne i letnie, a zimowe wyciągnij. Spakuj je w szczelne worki lub pokrowce i wynieś do piwnicy. Świetnie sprawdzają się w takim wypadku worki próżniowe, które pomagają zaoszczędzić wiele miejsca.


Nie masz piwnicy, ani żadnej przechowalni? Skorzystaj z wynajmu małych przestrzeni magazynowych kangu, których powierzchnie zaczynają się już od 1 m2. Sprawdź czy znajdują się w Twojej okolicy i śmiało przenieś tam wszystkie rzeczy, na które brakuje Ci miejsca w mieszkaniu.

Artykuł Sprzątanie po zimie – jak się do tego zabrać? pochodzi z serwisu .

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.