Lista blogów » Co można wyszukać w składzie do wynajęcia?

Remont mieszkania w wakacje. Dlaczego warto i jak go zorganizować?

Zobacz oryginał

Najlepszy czas na remont? Czy taki w ogóle istnieje? W zdecydowanej większości poleca się przeprowadzanie go w okresie letnim i choć częściej właściciele mieszkań decydują się na czas wiosenny, lato ma swoje zalety. Jeśli rozważasz przeprowadzenie prac remontowych w wakacje, ale nie jesteś pewny, czy to dobra decyzja — przeczytaj ten wpis i dowiedz się, dlaczego warto i jak się za niego zabrać. 
Długie dni i szybkie prace — lato korzystnie wpływa na remont

Okres wakacyjny w sposób naturalny sprzyja remontom dzięki bardzo dobrej pogodzie i długich dniach, które zapewniają stały dostęp do światła naturalnego. Słoneczne dni i mała ilość deszczu pozwala również na bezproblemowe i szybkie wietrzenie mieszkania czy domu. Otwarte okna wspomagają proces schnięcia farby i ekspresowego pozbywania się nieprzyjemnego zapachu chemikaliów oraz powstałego pyłu i kurzu. Praca w takim trybie zdecydowanie nabiera tempa. 

Urlop a remont — projekt służący sąsiedzkim relacjom

Ustaliliśmy już, że wszystkie naturalne czynniki przeważają na korzyść przeprowadzania remontu w wakacje. Jak sytuacja kształtuje się pod kątem sąsiedzkim? Bardzo pozytywnie! 

Może się nad tym nie zastanawiałeś, ale na pewno zdarzyło Ci się  wiele razy nieświadomie uczestniczyć w remoncie swojego sąsiada. Zdarza się, że inni osiedlowi lokatorzy podejmują wymagające prace domowe w środku zimy lub jesienią, a do tego tymczasowo przejmują wspólną przestrzeń tj. korytarz lub hol, utrudniając tym samym dostęp do pozostałych mieszkań. Na czas takich remontów, Ty stajesz się odbiorcą doskwierających hałasów i drażliwych zapachów, a cały blok lub pion przeżywa to razem z Tobą. 

W przypadku lata ten problem znika zarówno dla Ciebie, jak i sąsiada, a wszystko za sprawą wyboru najlepszego możliwego terminu, który pokrywa się z wakacyjnymi wyjazdami pozostałych mieszkańców. Zabierając się za malowanie, stukanie i wiercenie nie musimy martwić się, że realizowane prace będą przeszkadzać osobom mieszkającym tuż obok Ciebie. To samo dotyczy samych domowników. Każdy rodzic z małymi dziećmi doceni letnie remonty, a raczej możliwość tymczasowego opuszczenia mieszkania na ich czas. 

Oszczędność pieniędzy — sezon budowlany sprzyja promocjom 

Nie da się ukryć, że najcieplejsze miesiące w roku przypadają również na najbardziej gorący sezon budowlany. Wbrew pozorom nie wiąże się to z podniesieniem cen w popularnych marketach, wręcz przeciwnie. Wiele z nich decyduje się na wakacyjne promocje na artykuły budowlane. Dzięki temu wybierając letnie miesiące, wybierasz korzystniejsze oferty, a jak dobrze wiesz, w obecnej sytuacji ekonomicznej ceny specjalne są na wagę złota. 

Remont latem — jak zrobić go z głową?

Wszystkie znaki na niebie wskazują na lato, jako porę roku, podczas której najszybciej i najefektywniej przeprowadzisz remont. Skoro tak jest, pozostała jeszcze kwestia jego organizacji. Od czego zacząć? 

Od planu! Zastanów się, co chcesz zrobić podczas remontu. Zacznij od określenia głównego celu Twojej pracy np. odświeżenie koloru ścian i wymiana podłóg. Następnie dołącz do nich zadania poboczne tj. zakup i montaż nowego łóżka w sypialni, zmiana wystroju pokoju dziecięcego itd. Zapisz wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Będzie to niezwykle przydatne w kolejnym kroku. 

Lista materiałów i koszty. Remont to spory wydatek, aby mieć nad nim kontrolę warto przygotować kalkulację. Poświęć czas na wybór farb, kolorów, paneli lub kafelek, mebli i innych niezbędnych dodatków. Stwórz spis marketów, w których zrobisz zakupy, dokładne modele wybranych przedmiotów i ich ceny. W ten sposób zamówisz tylko to, czego potrzebujesz i nie będziesz rozpraszał się przypadkowo napotkanymi rzeczami. Wcześniejsze rozeznanie pozwoli Ci również zorientować się, co i gdzie jest tańsze.

Gdy plan i kosztorys jest już za Tobą, a artykuły budowlane zostały zamówione.

Czas przygotować mieszkanie do zbliżającego się remontu.

Spakuj wszystkie mniejsze przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu. Większe rzeczy, które mogą przeszkadzać Ci w malowaniu lub wymianie podłóg, powinny zostać wyniesione poza dom. Jeżeli chcesz przeprowadzić gruntowne zmiany, warto pomyśleć o miejscu, w którym przechowasz swoje wyposażenie na dłużej. W tym pomoże Ci Kangu Self Storage. Posiadamy boksy, w których m.in. bez problemu przechowasz sprzęty RTV i AGD oraz inne drogocenne akcesoria. Dzięki naszej usłudze nie będziesz musiał martwić się o ograniczoną przestrzeń w mieszkaniu i bezpieczeństwo swoich przedmiotów. Nasze magazyny sprawdzą się również jako tymczasowy dom zamawianego wyposażenia, które chcesz przenieść do własnego mieszkania dopiero po jego wyremontowaniu.

Powyższe punkty zostały zrealizowane? Doskonale, pozostało przystąpić do remontu. Do opustoszałej i oczyszczonej przestrzeni przynieś wszystkie zakupione artykuły budowlane i zabierz się za pracę. W jakiej kolejności realizować harmonogram remontu? Najpierw zajmij się ścianami, następnie podłogą, a na koniec montażem drzwi. Ważne, by w pierwszej kolejności przeprowadzić wszystkie „mokre prace”. Gdy najtrudniejsze będzie za Tobą, możesz wrócić do spraw najprzyjemniejszych — aranżacji odświeżonego wnętrza. Powodzenia!

Od 2011 r. Kangu Self Storage specjalizuje się w wynajmie powierzchni magazynowej. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami. W naszych magazynach samoobsługowych przechowywaliśmy już dosłownie wszystko – od mebli, przez sprzęt elektroniczny i dokumenty, aż po kartony z bibelotami.

Artykuł Remont mieszkania w wakacje. Dlaczego warto i jak go zorganizować? pochodzi z serwisu .

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.