O tym jak pielęgnuję włosy.
Zobacz oryginał śr., 03/10/2012 - 14:14Dostaję mnóstwo pytań dotyczących moich włosów, pytacie między innymi o kolor jakim je farbuje, jak pielęgnuję i co robię aby były takie długie i mocne. Tak więc w tym poście chcę rozwiać wasze wszelkie wątpliwości. Zaczynając od koloru włosów to jest on naturalny - od 3 lat nie farbuję włosów ( farbowałam na czarno ). Co do pielęgnacji, to przynajmniej raz w tygodniu staram się zrobić domową maseczkę z jajka, mam wrażenie że przebija ona najlepsze maseczki, nawet WAX. Dawniej miałam bardzo zniszczone włosy od farbowania i wyleczyłam je właśnie tą maseczką - ale robiłam ją 3 razy w tygodniu.
Aby wykonać taką maseczkę potrzebujemy *miseczkę, *olej ( bądź naftę kosmetyczną) i *jajko ( ja używam 2 ). Musimy pozbyć się białką, gdyż do maseczki potrzebujemy samo żółtko, następnie mieszamy je dodając 1 łyżkę oleju, bądź nafty. Przed nałożeniem maseczki dokładnie rozczesuję i delikatnie zwilżam włosy- aby wszystko łatwiej się rozprowadzało. Po nałożeniu jej na włosy zakładam foliowy czepek i na to ręcznik, gdyż ciepło sprzyja pielęgnacji. Po 30 minutach całość spłukuję i myję włosy. 


Zaloguj się, żeby dodać komentarz.



