Lista blogów » MustHaveFashion.pl

Nail Tek Foundation II – testy odżywki do paznokci

Zobacz oryginał

Moim problemem od dawien dawna są miękkie i łamiące się paznokcie. Kilka miesięcy temu moja znajoma, która robiła mi akryle na paznokciach poleciła mi odżywkę Nail Tek II Foundation. Czas ją wreszcie wypróbować.

Nail Tek II Foundation

Odżywka Nail Tek II Foundation normalnie kosztuje ponad 20 zł, ja kupiłam ją na Allegro za nie całe 12 zł. Moje paznokcie zawsze były słabe i rozdwajały się, stosowałam różne odżywki, ale ich działanie było krótkotrwałe. Często bezbarwne odżywki zdzierały się i odpryskiwały, a te, które wsiąkały w paznokcie często je wysuszały. Jednym słowem nie znalazłam jeszcze idealnej odżywki do paznokci.

Jakiś czas temu z rozpaczy nad moimi wątpliwej atrakcyjności paznokciami zrobiłam sobie paznokcie akrylowe. Przez pewien czas faktycznie, paznokcie były ładne i równe, choć musiałam bardziej na nie uważać, co było trochę męczące. Przykładowo jeden złamałam gdy przez chwilę pograłam w piłkę, drugi na kręglach, a trzeci podczas tańczenia w klubie. Paznokcie akrylowe to jednak nienajwygodniejsze rozwiązanie…

Około dwa tygodnie temu postanowiłam nie obgryzać paznokci i starałam się je doprowadzić do minimalnie normalnego wyglądu. Niemniej paznokcie te są nie równe i nadal miękkie. Kosmetyczka, która robiła mi paznokcie akrylowe poleciła mi odżywkę do paznokci Nail Tek II Foundation. Jest to właściwie swojego rodzaju podkład, który nie pozostawia widocznej warstwy.

nail-tek-II-foundation-6.jpg

nail-tek-II-foundation-3.jpg

 

Podkład Nail Tek II Foundation stosuje się w ten sposób, że najpierw nakłada się go na paznokcie, potem maluje się je normalnie lakierem, potem nakłada się dwie warstwy podkładu, i przez tydzień domalowuje się jedną warstwę podkładu. Po tygodniu zmywa się wszystko i zaczyna kurację od nowa. Jak na razie kurację zaczęłam w piątek i po 4 dniach zauważyłam, że paznokcie są twardsze i równiejsze.

nail-tek-II-foundation-4.jpg

ZALETY:

- podkład bardzo szybko wysycha, wręcz błyskawicznie

- posiada niedrażniący, delikatny zapach

- po kilku dniach widać efekty działania

WADY:

- kiedy malujemy dwie warstwy na lakier, trzeba poczekać około dwóch godzin, aż odżywka przestanie się „mazać” na paznokciu

- jest matowa i tym samym sprawia, że lakier do paznokci również staje się bardziej matowy, traci połysk

 

P.S – paznokcie pomalowane mam lakierem do paznokci marki EVELINE „Colour Instant”, numer 625 (kolor miętowy)

nail-tek-II-foundation-5.jpg


Zaloguj się, żeby dodać komentarz.