Lista blogów » Co można wyszukać w składzie do wynajęcia?

Letnie grillowanie i imprezy na podwórku – jak się przygotować?

Zobacz oryginał

Grillowanie na świeżym powietrzu to gratka dla wszystkich miłośników letnich, ciepłych dni, czyli tak naprawdę dla wszystkich! Organizacja imprez letnich na swoim podwórku to świetna okazja do zaczerpnięcia trochę witaminy D, spotkań z bliskimi, spróbowania potraw z grilla, a przede wszystkim błogiego relaksu! Do wszystkiego jednak trzeba się przygotować. Podwórka i tarasy po zimie potrafią być brudne i zabałaganione. Jak przygotować się na grillowanie na świeżym powietrzu?

Imprezy na podwórku – przygotuj się

Przygotuj twoje podwórko lub taras na letnie grillowanie. Skoś trawę, wyrwij chwasty i uporządkuj zieleń. Umyj taras – zawsze jest zakurzony od pyłków i brudny po zimowych roztopach. Użyj do tego szczotki ze sztywnym włosiem (na przykład tej, której używasz do zamiatania) wody i specjalnych płynów przeznaczonych do nawierzchni jaką jest wyłożony twój taras. Zwróć szczególną uwagę na drewno – pielęgnacja drewna jest bardziej wymagająca, dlatego dobór odpowiedniego specyfiku do czyszczenia jest kluczowe.

Nie zapomnij o umyciu mebli ogrodowych oraz ich ewentualnej pielęgnacji – jeśli są drewniane.

Dekoracje podwórka – zadbaj o niezapomniany klimat

Udekoruj swoje podwórko na przyjęcie, aby zachować niezapomniany klimat letnich imprez na podwórku. Powieś lampki ogrodowe lub lampiony. Na stole oraz wokół niego postaw świeczki. Możesz również udekorować ogród papierowymi dekoracjami (jest to świetny pomysł na aktywność z dziećmi). Postaw na stole w wazonie świeże polne kwiaty, aby umilić wspólne spędzanie czasu.

Zwróć uwagę również na nieproszonych gości, czyli komary. Te owady bardzo nie lubią zapachu mięty i lawendy, kopru włoskiego czy rozmarynu, dlatego możesz zaopatrzyć się w olejki z tych roślin i dodać parę kropel do lampionów i świec rozstawionych wokół biesiadników. A nawet, jeśli masz taką możliwość, zasadzić wymienione rośliny w doniczkach i trzymać w pobliżu stołu.

Letnie grillowanie – jak się przygotować?

Wszystko wypisane wyżej na temat letniego grillowania i imprez na podwórku brzmi świetnie i zapowiada się wspaniale! Jest tylko jedno “ale” – jak świętować takie imprezy, jeśli nie posiada się domu z ogrodem? Bez obaw, wystarczy taras! Należy pamiętać, że grillowanie na balkonie w budynkach wielomieszkaniowych jest niedozwolone, ale nic nie stoi na przeszkodzie przed biesiadowaniem z jedzeniem przyrządzonym w kuchni. Na balkonach i tarasach również można trzymać meble ogrodowe i cieszyć się latem.

Dobrze jest po zakończonym sezonie schować meble do piwnicy lub garażu. Jeśli nie posiadasz dodatkowego miejsca na przechowywanie takich fantów – wynajmij małą przestrzeń magazynową. Kangu oferuje magazyny o wielkości już od 1m2, w których możesz bez obaw przechowywać wszystkie cenne fanty, na które nie masz już miejsca w domu. Ciesz się sezonem letnim bez ograniczeń!

Artykuł Letnie grillowanie i imprezy na podwórku – jak się przygotować? pochodzi z serwisu .

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.