Lista blogów » Buszując w codziennośći

Książki o Japonii i japońskiej kulturze, które warto znać – lista książek o Japonii

Zobacz oryginał

Przygotowuje się od kilku tygodni do mojej wyprawy do Japonii, którą poprowadzę w ramach Soliści Adventure Club, już w listopadzie. Wszystkie miejsca na mój trip są sprzedane, ale jeśli chcecie odwiedzić Japonię i poznać ją w pigułce z najlepszymi liderami w klimacie innym niż typowe zwiedzanie z biurem podróży łapcie tu listę następnych terminów.  W ramach moich przygotowań zawsze szukam pozycji reportażowych, które przybliżyłyby mi interesujące mnie zagadnienia, kulturę kraju, smaczki i niuanse, które chciałabym poznać, jeszcze zanim moja noga stanie na nowej ziemi. Wszystko po to, by jak najlepiej zrozumieć odwiedzane miejsce. Przygotowałam więc listę książek, na które natrafiłam podczas moich przygotowań do podróży. cześć z nich chcę przeczytać, część przekartkować jeszcze inne połknęłam w całości, a inne aktualnie mam na tapecie. Jak to ja czytam kilka pozycji naraz, wybieram najważniejsze fragmenty i próbuje z tej mozaiki różnorodności ułożyć w głowie obraz, który będę w stanie pojąć.  Japonia jest tak inna, od wszystkiego co dotychczas widziałam, a kultura tak bogata, że można dostać zawrotu głowy, gdy postawi sobie się sobie za cel zrozumienie tego kraju. Nie robię sobie presji, nie zakładam, że zrozumiem, ale chciałabym się nieco przybliżyć do tego by z nieco większym zrozumieniem przyjąć to co zastanę […]

The post Książki o Japonii i japońskiej kulturze, które warto znać – lista książek o Japonii first appeared on Buszując w codzienności.

Artykuł Książki o Japonii i japońskiej kulturze, które warto znać – lista książek o Japonii pochodzi z serwisu Buszując w codzienności.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.