Lista blogów » Try To Save It

Kolczyki-frędzle

Zobacz oryginał
Witajcie!

tassel-earrings-styleblazers%2Bcopy.png

Źródło: Stylzeblazer.com 

Od zeszłego sezonu frędzle znów królują w modzie - są na spódnicach, torebkach, butach, bluzkach... Stały się prawdziwym hitem i nic nie wskazuje na to, żeby ustąpiły miejsca innym trendom. Świetnie wpisują się w styl boho, etno i hippie, a także stanowią ciekawe wykończenie i dekorację garderoby. Cieszą możliwościami, czarują wdziękiem oraz olśniewają charakterem. Za sprawą tak wielkiego zróżnicowania nie sposób uznać je za banalne, nudne czy pospolite. Wariantów jest mnóstwo, tak samo jak pomysłów na noszenie frędzli w postaci dodatków. 
A co, gdy potrzebujemy bardziej formalnego stroju i chcemy przemycić do niego trochę własnego stylu? Z pomocą przyjdą nam delikatne dodatki w postaci kolczyków-frędzli! Bardzo łatwo wykonać je samodzielnie, a wszystkie niezbędne akcesoria są ogólnie dostępne. Zapraszam na dzisiejszy tutorial!

1. Potrzebne będą:
  • kleszczyki - bociany
  • nożyczki
  • ogniwka
  • bigle
  • zwykle nici (w dowolnym kolorze)


1_1.png

2. Nawijamy nitkę na dwa palce. Im więcej razy okręcimy, tym grubsze frędzle wyjdą. W zależności od tego, jak długie frędzle chcemy uzyskać - ustalamy to sobie na tym etapie. Na koniec ucinamy nitkę.

3. Zdejmujemy okręcone nitki i przecinamy je w połowie .

2_2.png

4. Wyrównujemy nitki, aby wszystkie były tej samej długości i przekładamy je przez ogniwko. Idealnie będzie, jeśli znajdzie się ono w połowie długości nitek.

5. Składamy je w połowie i drugą nitką (w tym samym kolorze) okręcamy frędzel poniżej ogniwka, tak jak na zdjęciu. 

6. Na koniec wiążemy supełek, żeby frędzel się dobrze trzymał i odcinamy odstające nitki. Możemy też wyrównać długość frędzelka. 


3_3.png

 7. Teraz czas na zainstalowanie bigla. Odchylamy delikatnie ogniwko na bok i przekładamy bigiel. Następnie szczypczykami zaciskamy kółeczko, żeby nic nie wypadło, a ogniwko nie straciło kształtu.

8. Dorabiamy teraz drugi kolczyk-frędzel, dokładnie w taki sam sposób.

9. Możemy cieszyć się samodzielnie wykonaną biżuterią!

Jak widzicie, wykonanie takich kolczyków jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu :) Najlepsze będą nitki cienkie i śliskie - wtedy będą ładnie się układać. Kolorystyka w zasadzie dowolna - wszystko zależy od Waszego gustu. W kolejnym wpisie z tej serii pokażę Wam, jak wykonać trochę bardziej zaawansowane frędzle, które później można wykorzystać do kolczyków (tak jak te tutaj), do bransoletek, wisiorków czy jako dodatek do breloczka.

E.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.