Lista blogów » marysia-k

Kilka pytań i odpowiedzi na temat prostowania włosów.

Zobacz oryginał
DSC_0212.JPG
Dzięki uprzejmości firmy neo24.pl i marki REMINGTON przez najbliższy czas będę miała możliwość przetestowania i recenzji specjalnie dla Was kilku produktów. Na pierwszy rzut poszła prostownica REMINGTON s6500: <klik>. Przygotowałam dla Was kilka pytań, które mogą Was nurtować odnośnie prostowania włosów oraz oczywiście starałam się odpowiedzieć na nie najbardziej wyczerpująco. Zapraszam również do dyskusji w komentarzach!

Na jaką powłokę prostownicy najlepiej zwracać uwagę?
Oczywiście najbardziej popularne są płytki ceramiczne i nie ma się co dziwić. Mają one ogromną zaletę- nagrzewają się równomiernie. To jest bardzo ważne, bo dzięki temu nasze włosy będą wyprostowane w każdym miejscu tak samo oraz unikniemy niechcianego przypalenia. Prostownica REMINGTON s6500 oprócz tego ma powłokę Advanced Ceramic, która zapewnia 2x gładsze prostowanie i 3x trwalsze efekty.
DSC_0216.JPG
W jakiej temperaturze najlepiej prostować włosy?
Prostownica REMINGTON s6500 ma cyfrowy wyświetlacz LCD na którym widoczna jest regulowana temperatura od 150°C do 230°C . Niestety wiele osób nie wie jaką temperaturę ustawić. Największe wartości powinny być wykorzystywane przy włosach mało podatnych na kręcenie, ciężkich, sztywnych, kręconych. Dla włosów delikatnych i suchych powinniśmy ustawiać temperaturę w granicach 150°C - 170°C stopni, a w przypadku normalnych 170°C - 190°C.

Jak zakręcić włosy prostownicą?

Czy kosmetyki termoaktywne działają?
Oczywiście, że tak! A wręcz są wskazane. Uchronią one włosy przed przesuszeniem. Jeśli chodzi o olejki to należy je stosować po zabiegu, nigdy przed, ponieważ olejki podczas prostowania mogą się po prostu spalić co ma negatywny wpływ na włosy. Oczywiście dla utrwalenia efektu wyprostowanych włosów można pomyśleć o zastosowaniu lakieru, ale musimy pamiętać, że to dodatkowo obciąża nasze włosy.

Czy czas nagrzewania ma znaczenie?
Wszystko zależy od Ciebie! Jeśli jesteś zabiegana i nie masz rano zbyt dużo czasu to oczywiście, że lepiej, kiedy prostownica nagrzewa się szybko. Prostownica REMINGON s6500 potrzebuje tylko 15 sekund! 

Pamiętajcie, że jeśli chcecie, aby prostownica nie zniszczyła Wam włosów to należy wykonywać zabieg stosując się do kilku prostych zasad:
-wysusz całkowicie włosy;
-rozczesz je ;
-zabezpiecz przed wysoką temperaturą;
-podziel włosy na pasma;
-każde pasmo prostuj oddzielnie 1-2  płynnymi ruchami.
Jeśli macie więcej pytań to chętnie odpowiem na nie w komentarzach!
DSC_0219.JPG

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.