Lista blogów » Tina Ha - blog lifestylowo-modowy

Jak dopasować perfumy do osobowości? 4 wskazówki dla kobiet

Zobacz oryginał
jak-dopasowac-perfumy-do-osobowosci-4-ws

Wiele przedstawicielek płci pięknej stara się dobrać perfumy do swojej osobowości. Nie wszystkie panie zdają sobie jednak sprawę z tego, jak należy dokonać takiego wyboru. Warto byłoby więc poznać przydatne wskazówki, które mogą pomóc w dokonaniu satysfakcjonującego zakupu.

1. Zwróć uwagę na ciężkość perfum

Kobiety, które są z natury ciche, skromne i nie lubią mocno wyróżniać się z tłumu, raczej powinny unikać ciężkich perfum, które mogą nieco przypominać męskie. Takie zapachy mogą bowiem okazać się zbyt przytłaczające. Delikatne, nieco nieśmiałe panie powinny raczej otaczać się lekkimi aromatami, które podkreślą ich eteryczność. Świeże perfumy docenią także tak zwane wolne duchy. Przedstawicielki płci pięknej, które posiadają nieskrępowany umysł i nie lubią podążać wytartymi ścieżkami, będą zadowolone z rześkich zapachów, które pozwolą poczuć im się jak wolne, kolorowe ptaki.

2. Intensywność zapachu jest istotna

Wybierając perfumy, trzeba zwracać również uwagę na ich intensywność. Kobiety, które lubią zaznaczać swoją obecność, mogą zakochać się w mocnych zapachach. Doskonale podkreślą one ich indywidualny charakter oraz pewność siebie. Jeżeli jednak należy się do kobiet, które lubią otaczać się delikatną mgiełką zapachu, lepiej zrezygnować z wyrazistych woni. Takim paniom spodobają się perfumy, które nie należą do szczególnie intensywnych, ale bogactwo różnorodnych nut zapachowych sprawia, że intrygują. Interesujących propozycji warto poszukiwać między innymi na stronie: https://modivo.pl/c/kobiety/beauty/perfumy. Zdecydowanej większości przedstawicielek płci pięknej powinno udać się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

2-intensywnosc-zapachu-jest-istotna-1102

3. Świeże, słodkie, a może lekko ostre? Co pasuje do ciebie najbardziej?

Dobierając perfumy pod kątem swojej osobowości, nie sposób nie zwrócić uwagi na charakter zapachu. Czy dominują w nim nuty słodkie? A może cytrusowe, wodne bądź lekko ostre? Warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie aromaty najlepiej współgrają z naszą osobowością. Kobiety lubiące otaczać się pewną aurą tajemniczości mogą być zadowolone z perfum o zapachu wanilii, tytoniu czy piżma. Romantyczkom i marzycielkom spodobają się zaś zapachy gardenii, kwiatów pomarańczy czy świeżej bawełny. Przedstawicielki płci pięknej, które są pewne siebie i świadome własnej atrakcyjności, śmiało mogą sięgnąć po perfumy bazujące na nutach zapachowych czekolady, ostrej papryki czy mchu dębowego. Indywidualistki mogą zaś zakochać się w perfumach niszowych, które są dedykowane w równym stopniu kobietom, co mężczyznom.

4. Przyjrzyj się flakonowi

Wybierając perfumy, dobrze byłoby również przyjrzeć się flakonowi, w którym są one zamknięte. Piękne propozycje zapachowe w wyjątkowych flakonach dostępne są na przykład tutaj: https://modivo.pl/c/kobiety/beauty/marka:pupa_milanoOpakowanie, w którym znajdują się perfumy, mogą stanowić wspaniałą ozdobę toaletki. Zazwyczaj podkreślają one także charakter zapachu, który kryją. Z pewnością siebie i seksapilem korelują zazwyczaj takie kolory jak czerwień czy burgund. Ze spokojem i ciszą błękit oraz wrzos. Jeśli nie jest się w stu procentach pewną tego, czy dany zapach będzie odpowiedni, warto rozpocząć przygodę z nim od flakonika o niewielkiej pojemności. Równie dobrze można pokusić się o zakup kilku bądź nawet kilkunastu różnych próbek.

Artykuł Jak dopasować perfumy do osobowości? 4 wskazówki dla kobiet pochodzi z serwisu TINAHA.PL.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.