Lista blogów » marysia-k

Jak dobrać lustro do garderoby?

Zobacz oryginał
noname1.png

Moją garderobę mogliście już zobaczyć pare razy, ale nigdy nie pokazywałam jej w całej okazałości. Garderoba marzyła mi się od zawsze i kiedy mój dom był w budowie, a właściwie od kiedy wybraliśmy projekt wiedziałam już, który pokój wybiorę. Duża sypialnia z garderobą z góry została przydzielona moim rodzicom, a ja wybrałam sobie uroczy pokoik na półpiętrze z dwoma skosami z możliwością przedzielenia go na pół, a właściwie 2/3 jego części zajmuje część sypialna i moje domowe centrum zarządzania, a 1/3 to właśnie garderoba oddzielona wielkimi przesuwnymi drzwiami z szarego szkła. Moje lustro znalazłam na stronie edinos.pl. Lustro w tym pomieszczeniu nie tylko pozwolić mi się przejrzeć, ale również optycznie powiększa to malutkie pomieszczenie. Sami zobaczcie...
Zawsze chciałam mieć wieszak. Chciałam, żeby nie tylko mieścił moje ubrania, ale również ładnie wyglądał. Chyba nie muszę mówić, że większość moich ciuchów i tak trafiła do garderoby rodziców hihi. Kolejną ważną rzeczą było lustro. O pierwszym z nich, tym nad toaletką pisałam w osobnym wpisie: "Jakie wybrać lustro do toaletki?". Wiedziałam, że potrzebuje tego drugiego, większego, w którym się obejrzę os stóp do głów. 
noname2.png
Rozmiar
Przed zakupem lustra ważne jest, aby zaplanować gdzie będzie się ono znajdować i ile mamy na to miejsca. Ja jakbym miała większą przestrzeń na pewno wybrałabym większe. Moje lustro jest malutkie, wąskie, ponieważ moja garderoba jest bardzo mała. Większe nie pasowałoby do tego wnętrza. Lustro całkowicie zmienia całą perspektywę i poprawia oświetlenie, co jest dużym plusem- szczególnie w mojej garderobie, gdzie nie mam okna. Przy pomocy dwóch przeciwległych luster światło odbija się i doskonale doświetla wnętrze posługując się odbiciem naturalnego światła z mojej sypialni.
Kształt
Jak wiadomo kolorów i kształtów jest bardzo dużo. Kształt ma głównie znaczenie jeśli dane pomieszczenie jest urządzone w jakimś stylu. Moja garderoba jest klasyczna i minimalistyczna. Myślę, że jak większość tego typu pomieszczeń. Ja wybrałam również lustro o klasycznym kształcie, bez żadnych udziwnień. Najbezpieczniejsze i najbardziej uniwersalne.
noname4.png
Obramowanie
Oczywiście jest wiele typów luster. Może ono nawet nie mieć żadnego obramowania. Zazwyczaj ten typ luster to lustra typowo łazienkowe. Moje lustro jest minimalistyczne, z minimalistyczną drewnianą ramą w kolorze białym. Uwielbiam drewno. Przez to lustro nie wygląda sztucznie i "plastikowo".
Styl Styl podobnie jak kształt powinien być dostosowany do danego wnętrza. Moje lustro z edinos.pl wykonane jest z naturalnego drewna bukowego zabezpieczonego emulsją wodną. Wybrałam najmodniejszy Instagramowy kolor biały, dzięki czemu doskonale wpisuje się we wnętrza urządzone zarówno w stylu skandynawskim, jak i nowoczesnym i minimalistycznym. Jego niesamowity styl sprawia, że oprócz swej funkcji użytkowej, jest także znakomitym elementem dekoracyjnym.
Oświetlenie
Oświetlenie i lustro wzajemnie się dopełniają. Zarówno aby oświetlić twarz/ sylwetkę lub odbić światło przy optycznym powiększaniu pomieszczenia. Ja w garderobie mam dwa ledy i to jest zupełnie wystarczające. Przy toaletce planuje jeszcze jakieś dodatkowe oświetlenie. W ciągu dnia to pomieszczenie nie potrzebuje dodatkowego doświetlania, lustra wzajemnie odbijają promienie słoneczne prosto od okna. Także kwestie doświetlania musimy rozpatrzeć tym gdzie ono miałoby stać i do czego miałoby służyć. Oczywiście lustra w łazience, toaletce itp. powinny stwarzać idealne warunki do przeprowadzenia codziennych czynności, do których należy makijaż. Zajęcia te wymagają precyzji, naturalnego oświetlenia i ewentualnie właśnie doświetlenia. W przypadku charakteru ozdobnego próbujemy światło rozproszyć.
noname3.png
Nie było mi łatwo zdecydować się na jakieś jedno, konkretne lustro. Tak naprawdę podoba mi się wiele... Sami widzicie, że mam dość klasyczne wnętrze, białe- czyli to co modne i zarazem uniwersalne. Postawiłam na klasyczne lustro, ale również mogłam zaszaleć. Mój wybór możecie znaleźć pod tym linkiem: Drewniane lustro stojące Regis. A nawet skomponowałam sobie mały niezbędnik. Coś, czego jeszcze brakuje mi w tej garderobie, aby wypełnić całe wnętrze. W razie jakichkolwiek zmian na pewno pojawią się aktualizacje.
noname.png
1. Półka- planowałam jeszcze postawienie szafki na... samym środku. Naprawdę! Plus taka sama półka, tylko niższa i poducha na niej jako siedzisko. <klik>
2. Stoliki kawowe- wykorzystałabym je jako ozdobne kosze. <klik>
3. Pufa- pufę planuje dać przy mojej toaletce. Brakuje mi tam jakiegokolwiek siedziska. Ciągle przenoszę tylko fotel z biurka jak potrzebuje na czymś siedzieć w tym miejscu. <klik>
4. Komoda- nie za duża, ma stać na przeciwko szafek. Serio nie mieszczę swoich rzeczy! (haha) <klik>
5. Wieszak- to świetna sprawa na rzeczy, które noszę w danym momencie non stop, typu płaszcze i inne okrycia wierzchnie. <klik>
6. Fotel- oj ten mi się marzy totalnie, może niekoniecznie w garderobie, ale w pokoju, zaraz przy niej. <klik>
noname5a.png

źródła: <klik>, <klik>, <klik>, <klik>

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.