Lista blogów » BlackAndWhiteFashion

Home, My Sweet Home...

Zobacz oryginał
Która z nas nie marzy o tym, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa, nosić ubrania od najlepszych projektantów, budzić podziw mężczyzn i innych kobiet?
Carrie Bradshaw z Seksu w wielkim mieście do szczęścia potrzebowała butów od Manolo Blahnika, diabeł ubierał się u Prady, natomiast Viktoria Bekcham, Sharon Stone czy  Naomi Campbell potrafiły wydać fortunę na torebkę o wdzięcznej nazwie  BIRKIN.
Torebka mrocznym przedmiotem pożądania
Torebka, która kosztuje tyle, co mały samochód??? 
To szaleństwo!!!
A jednak. Co więcej, trzeba na nią czekać nawet dwa lata.  Lista oczekujących jest długa, a sprzedawcy nieubłagani. Wielki świat, wielka moda, wielka ściema.
Choć Michael nigdy wcześniej nie słyszał o torebce Birkin, szybko się zorientował, że wielu chciałoby ją mieć, ale niewielu może ją kupić. Postanowi przechytrzyć marketingowe sztuczki świata mody i obmyślił formułę, dzięki której był w stanie kupić kilka birkinek w tydzień i sprzedać je tym, którzy o nich marzyli. Przy okazji dowiedział się wiele o ludzkiej naturze; jak łatwo nas omamić, wzbudzić w nas sztuczne potrzeby, przekonać, że nowa torebka lub buty są gwarantem naszego szczęścia.

Czy zaintrygował Was ten opis? Bo mnie bardzo.  Dzięki allegro, w kilka dni później  leżałam pochłonięta czytaniem  "W pogoni za torebką" Michael'a   Tonello. 
Nic więcej nie napiszę, przeczytajcie, bo warto.

Dzisiejsze zdjęcia w moim salonie. Robiłam je jeszcze w styczniu i  postanowiłam sobie, że wystawię posta z nimi, jak na dworze będzie trzaskający mróz. Tak dla ocieplenia.   Mrozu już nie będzie, ale fotki Wam pokarzę.  
Mam na sobie cieplutki sweter  i słodkie bamboszki.


DSC01507.JPG


DSC01510.JPG


DSC01513.JPG


DSC01516.JPG


DSC01538.JPG


DSC01542.JPG


DSC02188.JPG


DSC01558.JPG


DSC01548.JPG


DSC01566.JPG


książka - allegro
sweter - New Yorker
bambosze - Biedronka %
foto - Senior

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.