BRACELET MOLLIE
Zobacz oryginał pon., 01/10/2012 - 15:24
BRANSOLETKA - biżuteria noszona już w czasach starożytnych. Jednak w najróżniejszych kulturach, miała i ma ona, odmienne bardzo często, konotacje znaczeniowe. I tak w starożytnym syryjskim sanktuarium maryjnym w Sydnaya, mnisi rozdają pątnikom białe nitki, które zawiązuje się na przegubie ręki - co ma symbolizować opiekę Madonny nad wiernymi. W Bułgarii istnieje tradycja nazywana Martenica. Bułgarzy obdarowują się wtedy czerwono-białymi włóczkowymi gałgankami (pomponik, wstążeczka, plecionka itp.), które nosi się przyczepione do ubrania, także do rękawów. W kulturze Azabachów, andyjskich Indian z Salty w Argentynie bransoletki używane są jako amulety mające chronić przez złym okiem, hisz. mal de ojo. (na podstawie Wikipedii)
BRACELET - MOLLIE
Kiedy zastanawiałam się nad wyborem jednej z nich, pomyślałam, że musi to być zawieszka, która będzie wywoływać radość za każdym razem, kiedy na nią spojrzę. I kiedy z pośród trzech symboli: koniczynki, serca i gwiazdy dokonywałam ostatecznej selekcji , wybrałam czterolistną koniczynkę, symbolizującą szczęście, oraz znak nieskończoności. W końcu szczęście może stanowić tak naprawdę wszystko...
Fot. Karol KRYCZKA
Zaloguj się, żeby dodać komentarz.



