Lista blogów » Babeczki na wybiegu!

Babeczki z kremem waniliowym

Zobacz oryginał
tumblr_mkcbbd57Ir1rfwsuqo6_1280.jpg

Dziś wpis przepisowy!

Babeczki cytrynowe z kremem waniliowym i wisienką :)


tumblr_mkcbbd57Ir1rfwsuqo1_1280.jpg

tumblr_mkcbbd57Ir1rfwsuqo2_1280.jpg

Składniki


Szczerze mówiąc babeczki te piekłam dawno i już nie pamiętam dokładnych proporcji, ot taki ze mnie kucharz...

Na pewno potrzebujemy:


  • jajka
  • mąkę
  • cukier
  • krem waniliowy (np. gellwe itp., albo wykonać samemu!)
  • cytryny
  • wiśnie kandyzowane
  • proszek do pieczenia
  • mleko
  • pół kostki masła / margaryny typu "Palma", "Kasia"

Przygotowanie

Jajka ubijamy z cukrem, mąkę przesiewamy. Cytryny parzymy. Roztapiamy masło. Gdy przestygnie dodajemy do jajek z cukrem, następnie powoli dosypujemy mąkę z proszkiem do pieczenia, mieszając. Do tego dodajemy startą skórkę z cytryny i sok z połówki cytryny. Gotowe ciasto nakładamy do papilotek i pieczemy w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez jakieś 12 minut. W międzyczasie przygotowujemy krem. Pamiętajmy, żeby dodać do niego mniej mleka - musi być gęsty! Po wyjęciu babeczek i ich ostygnięciu drążymy w nich otwory (ja kupiłam w Tchibo takie specjalne urządzonko do tego). Do tych otworów nakładamy masę, ładnie wykańczamy u góry dodajemy wisienkę i ciut startej skórki z cytryny. Gotowe!

Możemy też do dekoracji użyć migdałów, albo czekolady :)

tumblr_mkcbbd57Ir1rfwsuqo3_1280.jpg

tumblr_mkcbbd57Ir1rfwsuqo9_1280.jpg

tumblr_mkcbddGWQq1rfwsuqo1_1280.jpg

I jak już tak mowa o jedzeniu... To się pochwalę, że moja osoba sportowca-kanapowca regularnie ćwiczy! Nieskromnie powiem, że jestem z siebie dumna, tym bardziej, że to jedno z noworocznych postanowień (których nigdy nie czynię, ale w tym roku zrobiłam wyjątek :D). 
A Wy? Ćwiczycie? Jesteście raczej typami sport-aktyw czy leżę i pachnę? :)

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.