Lista blogów » Pink wellington

7 lekkich filmów z Netflixa na sobotni wieczór

Zobacz oryginał

Moje teksty z serialowymi poleceniami cieszą się wśród Was dużą popularnością. Pomyślałam więc, że podzielę się z Wami również kilkoma filmowymi propozycjami, dostępnymi na Netflixie. Ja zazwyczaj jeśli mam wybrać między filmem a serialem, to wybiorę serial. Ale czasami mam fazę na filmy, albo wiem, że nie będę miała tyle czasu, żeby się porządnie wkręcić w serial. Przyznam też, że zazwyczaj oglądam te filmy na raty... Kawałek do obiadu, następnego dnia trochę przy śniadaniu, chwilę wieczorem itd. Rzadko oglądam filmy w całości, chyba że robimy sobie z mamą babski wieczór.
Jeśli chodzi o seriale to lubię bardzo różne, ale takie które wymagają myślenia i zaangażowania się w akcje też. Jeśli chodzi natomiast o filmy to dla mnie po prostu forma rozrywki i relaksu. Dlatego zazwyczaj wybieram coś lekkiego i śmiesznego, coś bardzo mało ambitnego, co nie wymaga ode mnie żadnego zaangażowania. Myślę, że też macie takie dni, że jakaś bardziej skomplikowana fabuła Was odstrasza. Kiedyś nawet napisałam tekst o tym, że nie muszę się ciągle rozwijać i nadal się z tym zgadzam. Dlatego dzisiaj mam dla Ciebie propozycje 7 lekkich komedii, dostępnych na Netflixie, idealnych na sobotni wieczór. Nie zmienią Twojego życia, a większość to ckliwy romantyczny obrazek, ale jeśli właśnie takie filmy lubisz, to te są naprawdę fajne!


bowl-3366766_960_720.jpgpixabay.com1. Chyba na pewno ty
To ostatni film, który obejrzałam na Netflixie. Para przyjaciół z dzieciństwa spotyka się po latach. Oboje żyją już w kompletnie innych światach. On gra w garażowym zespole i montuje klimatyzację, ona jest światowej klasy szefem kuchni. Czy uda im się mimo to dogadać? Przewidywalna i ckliwa fabuła, czyli tak jak lubię najbardziej!

always-be-my-maybe-netflix.jpg


2. Ostatnie wakacje
Film włączyłam ze względu na K.J. Apa, czyli Archiego z Riverdale. To taki typowy film "dla nastolatków". Opowiada różne miłosne historie i podejścia do pierwszych i kolejnych zauroczeń młodych ludzi, którzy właśnie przeżywają ostatnie wakacje przed pójściem do college'u. Fajna lekka historia, chociaż dla mnie trochę za dużo wątków pobocznych - ograniczyłabym się tylko do głównych bohaterów.

Ostatnie-wakacje-Netflix-polski-dubbing.3. Facet pełen uroku
To dla mnie absolutny hit! Popłakałam się ze śmiechu kilka razy. W rolach głównych Dane Cook i Jessica Alba. Motyw jest taki, że każda dziewczyna, która zerwie z Charliem, zaręcza się ze swoim następnym chłopakiem, który jest miłością jej życia. Plotka się rozprzestrzenia i pod gabinetem Charliego ustawiają się kolejki wolnych kobiet. Może to dość głupi motyw, ale cały film jest prześmieszny.

facet_pelen_uroku_2007_dane_cook_9.jpg4. Skąd wiesz?
Ten film z kolei włączyłam ze względu na Reese Witherspoon - tak, często mam tak, że włączam jakiś film, bo lubię danego aktora. Główni bohaterowie - Lisa i George spotykają się w dość niefortunnych okolicznościach - każde ma bardzo zły dzień. Nie zaskoczę Was pewnie mówiąc, że między parą zaczyna iskrzyć, ale Lisa od jakiegoś czasu spotyka się z kimś innym - mającym problemy emocjonalne, zadufanym w sobie sportowcem. Pewnie już się domyślacie zaskoczenia, ale ten film fajnie pokazuje, jakie wartości naprawdę mają znaczenie i jak czasami coś bardzo prostego potrafi sprawić radość, jeżeli tylko wystarczająco znamy drugą osobę.

skad-wiesz_how-do-you-know_2010_1.jpg5. Jaki ojciec, taka córka
To też komedia, przy której się uśmiałam wiele razy. Pracocholiczka (Kristen Bell) zostaje porzucona przed ołtarzem, a wieczór dziwnym trafem (dużą ilością alkoholu) potoczył się tak, że na podróż poślubną luksusowym jachtem wybrała się z dawno niewidzianym ojcem. To tak w skrócie, ale naprawdę, jeśli miałabym wybrać tylko jeden film, to chyba byłby to właśnie ten.

netflix-Like-Father-1.jpg6. Kobiety pragną bardziej
To trochę starsza komedia i widać to w "stylu" tego filmu. Pokazuje losy kilku bohaterek, które są na różnych życiowych etapach. Każdy wątek sprowadza się jednak do relacji damsko-męskich i problemów ze zrozumieniem zachowań drugiego człowieka. Do tego sporo fajnego humoru. Lekko i przyjemnie, a przy okazji można czasami z boku popatrzeć na swoje zachowania i wyciągnąć wnioski.

AAAABQ6-wS0WW5Iib48GeswwmM44KVzD43pi9Zxu7. Focus
Nicky i Jess to para oszustów. Doświadczony Nicky uczy Jess fachu, gdy zaczyna się między nimi rodzić uczucie, sprawy się jednak komplikują. Po latach spotykają się w zupełnie innych okolicznościach. Z tych wszystkich filmów ma chyba najlepsze opinie na Filmwebie, także wiecie jest naprawdę niezły, jak na moje propozycje. Nie aż tak bardzo przewidywalny i nawet w kilku momentach trzyma w napięciu!

1-580.jpgTo by było na tyle, jeśli chodzi o moje polecenia. Jeśli masz jakieś ulubione filmy na Netflixie, to koniecznie daj znać, chętnie obejrzę!

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.