Lista blogów » Alterations

Życie jest zabawne kiedy się tylko przestać nad nim zastanawiać.

Zobacz oryginał
Kurt Vonnegut

Pasy pojawiają się każdego lata, ale w tym roku modne są już wiosną i to nie tylko w utartym marynarskim wydaniu. Wszystko zaczęło się oczywiście od kolekcji projektantów zaprezentowanych na wybiegach. Kreatorzy pokazali paski w nietradycyjnym wydaniu - szerokie łączone z wąskimi, pionowe z poziomymi, różnokolorowe.
W moim zestawie postawiłam jednak na klasykę i wersję pasków uniwersalną, ponadczasową.
Kolory biały i beżowy choć mogłyby wydawać się mdłe połączone razem, tworzą jasny, delikatny zespół. Tę jasną kompozycję przełamałam wprowadzając kolor granatowy, który występuje na bluzce i pasach na sweterku. Urzekł mnie jego fason o kroju pudełkowego żakietu. Do całości dobrałam dodatki w postaci apaszki przewiązanej przy torbie, okularów lenonek i srebrnego zegarka. Co myślicie?
IMG_5013.JPG
Birdy - 1901
IMG_4984.JPG

IMG_5001.JPG
IMG_5016.JPG
IMG_5018.JPG
IMG_5028I.jpg

sweter, bluzka - sh, spodnie - Medicine, torba - F&F, apaszka - DIY, zegarek - allegro, buty - Deezee
IMG_5136.JPG
Dzisiaj chciałabym napisać parę słów o jednej z modowych książek, a jest to poradnik Kamila Pawelskiego znanego pewnie bardziej jako Ekskluzywny Menel. Książka podzielona jest na trzy części: menelska moda, miejsca i myśli. Na część pierwszą poświęcono najwięcej miejsca. Autor po kolei, od okryć wierzchnich, poprzez swetry, T-shirty, spodnie aż do butów zamieszcza swoje propozycje łączenia poszczególnych części garderoby na trzy sposoby: smart casual, casual i street. W rozdziale "Menelskie miejsca" Kamil opisał miejscowości, knajpki, kawiarnie, rejony, dzielnice, obszary, które poleca czytelnikom, które w jakiś sposób są dla niego ważne. Część ostatnia odkrywa przed czytelnikiem myśli, poglądy i przekonania autora.
Książka wywołała u mnie mieszane uczucia. Podoba mi się styl Kamila, ale niektóre (choć nieliczne) stylizacje uważam za przekombinowane. Dla mnie każda książka ma jakąś wartość, ktoś włożył w jej realizację czas, serce, ale coraz częściej widzę, że książki są produkowane w zastraszającym tempie przez osoby, które nie przekazują wiele treści. Nie twierdzę, że Kamil nie ma nic do powiedzenia. Absolutnie daleka jestem od takich sądów. Autor chciał przekazać, że nie tylko moda w życiu jest ważna i starał się udowodnić, że nie jest próżnym, zadufanym w sobie człowiekiem. Są tego na pewno dwa plusy - może dzięki przemyśleniom Kamila ktoś spojrzy na świat trochę z innej perspektywy, może kogoś skłoni do przemyśleń. Drugim plusem jest pstryczek w nos tym, którzy krytykują blogerów za ich rzekomą próżność i robienie czegoś tylko na pokaz (z drugiej strony, jeśli ktoś jest uprzedzony, takim pstryczkiem i tak się nie przejmie). "Zobacz jaki jestem fajny, ubieraj się jak ja, wyglądaj jak ja". Nie, my tacy nie jesteśmy. W niejednym na pewno impuls do założenia bloga powstał dawno, kiedy człowiek myślał innymi kategoriami, może kiedy coś innego było dla mnie, dla Ciebie priorytetem, zamiarem, może tematyka bloga nawet na początku była inna. Co by ktoś nie krytykował, kręcił nosem, ja nie wyobrażam sobie porzucić bloga, który stał się częścią mojego życia. Za głęboko w to weszłam i teraz jest to niemal niemożliwe. Za dużo lat budowałam. Za dużą frajdę sprawia mi moda, blogowanie. I myślę, że każdy z zaangażowanych blogerów myśli podobnie i nie zrezygnowałby z bloga, ze swojej kilkuletniej, może nawet kilkunastoletniej pracy
Wracając do pierwszej części...książki o modzie dla mnie mają dopiero wtedy większy sens jeśli problematyka mody rozpatrywana jest pod różnym kątem - kulturowym, filmowym, społecznym, filozoficznym. Bo moda jest użyteczna, ubiór dotyczy każdego człowieka, otacza nas, jest głęboko związany z naszą egzystencją. Jak już wcześniej napisałam, z każdej książki można wynieść jakąś wartość dla siebie ale też znaleźć choćby niewielkie odbicie swojego życia. Więc oceniam poradnik 6/10. Bezpośrednio po przeczytaniu są inne odczucia jak te późniejsze, dobrze więc, że książka kończy się menelskimi myślami. 

A jakie jest Wasze zdanie na temat pisania książek? Kiedy osoba powinna stać się autorem? Co myślicie o blogerach, o krytyce blogerów? Przejmujecie się wszystkimi opiniami czy liczycie się tylko ze zdaniem bliskich? Co rozumiecie pod pojęciem moda?

Udanego weekendu ;*

Zapraszam do wzięcia udziału w organizowanym przeze mnie konkursie tu: KONKURS
I obserwacji mojego INSTAGRAMA. Czekam w komentarzach na Wasze linki :)

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.