Lista blogów » Babeczki na wybiegu!
Babeczki z kremem waniliowym
Zobacz oryginał wt., 16/04/2013 - 21:26Dziś wpis przepisowy!
Babeczki cytrynowe z kremem waniliowym i wisienką :)
Składniki
Szczerze mówiąc babeczki te piekłam dawno i już nie pamiętam dokładnych proporcji, ot taki ze mnie kucharz...
Na pewno potrzebujemy:
- jajka
- mąkę
- cukier
- krem waniliowy (np. gellwe itp., albo wykonać samemu!)
- cytryny
- wiśnie kandyzowane
- proszek do pieczenia
- mleko
- pół kostki masła / margaryny typu "Palma", "Kasia"
Przygotowanie
Jajka ubijamy z cukrem, mąkę przesiewamy. Cytryny parzymy. Roztapiamy masło. Gdy przestygnie dodajemy do jajek z cukrem, następnie powoli dosypujemy mąkę z proszkiem do pieczenia, mieszając. Do tego dodajemy startą skórkę z cytryny i sok z połówki cytryny. Gotowe ciasto nakładamy do papilotek i pieczemy w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez jakieś 12 minut. W międzyczasie przygotowujemy krem. Pamiętajmy, żeby dodać do niego mniej mleka - musi być gęsty! Po wyjęciu babeczek i ich ostygnięciu drążymy w nich otwory (ja kupiłam w Tchibo takie specjalne urządzonko do tego). Do tych otworów nakładamy masę, ładnie wykańczamy u góry dodajemy wisienkę i ciut startej skórki z cytryny. Gotowe!
Możemy też do dekoracji użyć migdałów, albo czekolady :)
I jak już tak mowa o jedzeniu... To się pochwalę, że moja osoba sportowca-kanapowca regularnie ćwiczy! Nieskromnie powiem, że jestem z siebie dumna, tym bardziej, że to jedno z noworocznych postanowień (których nigdy nie czynię, ale w tym roku zrobiłam wyjątek :D).
A Wy? Ćwiczycie? Jesteście raczej typami sport-aktyw czy leżę i pachnę? :)
Zaloguj się, żeby dodać komentarz.









