Lista blogów » Kamperki.com - lifestyle, moda, uroda, parenting, kulinaria

Zatrzymaj się na moment i weź oddech!

Zobacz oryginał

Potrzebowałam ostatnio czasu dla siebie, na złapanie oddechu i powrót mojej weny, mojego spokoju. Zabrałam się za siebie, zaczęłam spędzać więcej czasu na ćwiczeniach, na rozplanowaniu każdego dnia, na bieganiu, ale też na byciu z moją córką. Znasz taki stan? Chyba każdy go w życiu przechodził, ja postanowiłam ograniczyć do minimum internet, telefon, na tyle ile się dało. Nawet bloga zaniedbałam, ale wybacz mi to, musiałam. Skupiłam się na tym co najlepsze dla mnie, a teraz nałapałam tyle energii, że wracam naładowana i gotowa do działania. Pełna mobilizacja i powroty na dawno tory! Cześć i czołem!

Ale nie chcę Wam tu dzisiaj smęcić i marudzić, ja dzisiaj chcę Was zabrać w piękne miejsce, tak całkiem niedaleko nas ( no wiem, zależy kto i gdzie leży ;) ), ale niedaleko naszego miasta. Góry Izerskie – Świeradów Zdrój, to tam zabieram Cię na wycieczkę i choć nie zobaczysz na moich zdjęciach takiej prawdziwej, zielonej wiosny, bo deszcz solidnie pokrzyżował nam plany, ale będzie kilka miejsc, w które warto się wybrać będąc w okolicach. To chodź, pooglądaj i poczytaj o miejscach, które warto zwiedzić z dzieckiem, o widokach przy których mówisz : znów chce mi się żyć! Szykuje się majówka, może właśnie tam warto wybrać się na krótki odpoczynek?

IMG_0095.jpg

IMG_0100.jpg

IMG_0105.jpg

Bycie ambasadorem KidsTravel daje mi olbrzymią radość z tego, że mogę połączyć pracę z zabawą, którą dajemy naszemu dziecku. To właśnie przez ten projekt trafiliśmy do hotelu w Świeradowie Zdroju. Miejsce, w którym się zatrzymaliśmy oraz moją recenzję przeczytaj na portalu KidsTravel  – o tutaj!

Zamknij oczy i wyobraź sobie: malownicze górskie tereny, wszechobecny spokój, cisza, dookoła zieleń drzew, a w tle słyszysz górski strumyk. Jesteś w sercu Gór Izerskich, rozgość się. Pozornie nic tam się nie dzieje, ale to nic to właśnie wszystko. 

Powiem szczerze, nigdy nie byłam fanką gór, na samą myśl o wspinaniu się bolały mnie nogi, ale wiecie jak to jest, są osoby które lubią psy i są takie, które lubią koty. Podobnie jest z miejscami wypoczynku, jedni uwielbiają czuć nadmorską bryzę, a inni podziwiać ośnieżone szczyty. Ja zdecydowanie byłam i jestem fanką morza, ale ostatnio oczarowaną przez góry. Bałam się też jak to będzie, kiedy będę musiała nosić na rączkach małe zmęczone stópki, albo pchać wózek pod górę.. Nic bardziej mylnego, Góry Izerskie są idealną bazą wypadową, bo nachylenia są tak nieznaczne, że powiem szczerze, nie zdążyliśmy się zmęczyć.  Za to nachodziliśmy się w każdą stronę po deptaku zdrojowym i parku do niego przylegającym. Pokarmiliśmy żabę, co z tego, że jest pomnikiem, wiecie jaka to frajda widzieć tak wielką żabę? Oglądaliśmy małe wodospady, które dla dwulatki były niezwykłą frajdą, piliśmy wodę z poidełek dla zdrowotności. Ale przede wszystkim jechaliśmy wielką kolejką gondolową na szczyt, nie muszę dopisywać, jakie to przeżycie, jaka radość i jakie widoki..

Oddychaliśmy. Tak zwyczajnie, odłączeni, wyciszeni, razem. 

Jeżeli Ci tego brakuje – spokoju, ciszy, czasu, który lekko zwalnia, przez chwilę się nie wahaj, rezerwuj nocleg, pakuj walizki i jedź. Weź oddech.

IMG_0114.jpg

IMG_0271.jpg

IMG_0546.jpg

IMG_0572.jpg

IMG_0714-2.jpg

IMG_0719-2.jpg

IMG_0723-2.jpg

Artykuł Zatrzymaj się na moment i weź oddech! pochodzi z serwisu Kamperki.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.