Lista blogów » Xavilove

W co się bawić? Zabawy tematyczne i owocowa matematyka

Zobacz oryginał

Jeśli zastanawiasz się w co się bawić ze swoim dzieckiem – pobawcie się w prawdziwe życie. Pewnie zauważyłaś, że około drugiego roku życia w Twoimi dziecku wzrosła chęć naśladowania dorosłych osób? Dzieci zaczynają odgrywać różne role, naśladować mamę, tatę i mało tego – czerpią z tego naprawdę dużą radość. Oczywiście takie zabawy tematyczne  inaczej będą wyglądać u dwulatka czy pięciolatka, bo odtworzenie rzeczywistości to niezwykle indywidualna sprawa, ale zarówno u tych młodszych, jak i starszych rozwijać się będzie samodzielność i wyobraźnia.

Zabawy tematyczne dla dzieci

Nie ukrywajmy – takich zabaw tematycznych dla dzieci znajdzie się całe mnóstwo. Poczynając od szkoły, poprzez sklep, a kończąc w szpitalu jako pan doktor. W sklepach z zabawkami również jest bardzo dużo akcesoriów i zabawek tematycznych, które pozwolą dzieciakom wcielić się w konkretną postać lub/i zaaranżować odpowiednią scenkę, ale nie są one najważniejsze. Największą rolę odgrywa tu wyobraźnia i możliwość wcielenia się w rolę zupełnie innych osób. To urocze, gdy maluchy poprzez monolog odgrywają sami ze sobą scenkę, urocza jest ich wyobraźnia i sposób postrzegania świata…

W co się bawić?

Tak, jak wspomniałam – mimo że tematyczne zabawki nie są najważniejsze – ich wybór jest ogromny. I tak naprawdę znacznie umilają zabawę, bo czymże byłaby zabawa w kucharza bez kuchni lub drewnianych owoców? Czymże byłaby zabawa w lekarza bez słuchawek i zabawa w strażaka bez kasku? A no właśnie!

Może kuchnia?

W co więc się bawić? U nas króluje ostatnio kuchnia i ogrom kuchennych dodatków. Dzieci spędzają w kuchennym kąciku naprawdę sporo czasu, a to co podoba mi się najbardziej – potrafią bawić się wspólnie, a nawet zupełnie samodzielnie. Nie wołają ani mamy, ani taty i też nie znoszą zabawek do salonu.

Owocowa matematyka

Naszym nowym kuchennym odkryciem jest owocowa matematyka marki SMILY PLAY. Co prawda mamy już całe mnóstwo drewnianych zabawkowych owoców i warzyw, ale te zostały urozmaicone o specjalne karty do nauki matematyki i kolorów. Owoce zostały połączone specjalnym rzepem, dzięki czemu „krojenie” sprawia wrażenie bardziej naturalnego. Nie mają  też ostrych zakończeń ani małych elementów. Muszę przyznać, że krojenie sprawia moim dzieciom ogrom radości! Rozdzielanie, łączenie, … jeszcze trochę i liczenie też będzie nam wychodzić.

kuchnia-dla-dzieci.jpgmatematyka-dla-dzieci.jpgowocowa-matematyka-opinie.jpgowocowa-matematyka.jpgw-co-si%C4%99-bawi%C4%87.jpgA wy zastanawiacie się czasem w co się bawić z Waszymi dziećmi? Jakie zabawy tematyczne lubicie najbardziej?

Artykuł W co się bawić? Zabawy tematyczne i owocowa matematyka pochodzi z serwisu XaviLove.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.