Lista blogów » Kamperki.com - lifestyle, moda, uroda, parenting, kulinaria

Przygoda życia za 3 złote!

Zobacz oryginał

Zupełnie nie planowałam, że taki będzie przebieg dzisiejszego dnia. Miało być standardowo, śniadanie, spacer, zakupy, plac zabaw, rower, obiad … Ale. Rano się okazało, że samochód pilnie musi jechać do mechanika, pogoda popsuła się słońce zaszło i w każdej minucie mogło chlupnąć deszczem. Dopóki się jednak dzień nie skończy nie ma co narzekać, bo każda godzina może przynieść nową przygodę. Zrozumiałam to jednak dopiero dzisiaj.

Płakałam wczoraj mężowi, że Liwia nie czuje wakacji, że nie jeździmy to tu to tam, że codziennie nie pluska się w morzu, że nie zwiedzamy. Każdy dzień wydawał mi się być taki sam. Chciałabym jej dać wszystko, zabrać w najdalsze zakątki świata, ale dzisiaj zobaczyłam, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki i nie potrzeba do niego tysięcy. Na pozór nic takiego, ot dyndające w kieszeni 3 złote, hulajnoga przewieszona przez ramię po bardzo długiej przejażdżce i nadjeżdżający z dala autobus. Mamusiu! Pojedźmy autobusem! I największy, najszczerszy, najpiękniejszy uśmiech łobuza, jaki mogę sobie tylko wyobrazić. Nikt by temu nie odmówił.

IMG_7788.jpg

Wiecie, jaka to przygoda, czekać na przystanku całe 7 minut, tupać nogami, wypatrywać czy już jedzie i do tego zajadać najsmaczniejszą suchą bułkę z pobliskiego sklepu? Co tam po śniadaniu w domu, kiedy właśnie ta mała bułeczka to największy rarytas pod słońcem. Jaka to przygoda siedzieć na pierwszym siedzeniu, patrzeć kto i kiedy wchodzi i wychodzi z autobusu, liczyć ludzi, zastanawiać się gdzie i po co idą. Zliczać przystanki, jechać przed siebie i beztrosko się śmiać, bo po drodze są koniki, bo piesek za płotem popatrzył. A na końcu wylądować na zajezdni, rozmawiać z Panem kierowcą, mieć autobus calutki dla siebie przez piętnaście minut przerwy na postoju.

I nie ważne, że w domu czekało pranie do powieszenia, nie ważne, że drugie pranie mokło na tarasie. Nie istotne też było, że obiad będzie godzinę później. Jeździłyśmy po mieście, liczyłyśmy ludzi i jadłyśmy suche bułki.

3 złote, tyle kosztował bilet na najlepszą przygodę ostatnich dni! :)

IMG_7777.jpg

IMG_7784.jpg

IMG_7796.jpg

IMG_7797.jpg

Liwia:

Koszulka, butki – Zara

Czapa – HM

Spodnie – Arrow Collection

Artykuł Przygoda życia za 3 złote! pochodzi z serwisu Kamperki.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.