Lista blogów » Mis Marli

Park Narodowy Krka- moja podróż do Chorwacji #2

Zobacz oryginał
1.JPG
Hej! W dzisiejszym poście zabieram Was do malowniczego Parku Narodowego Krka. Wodospady te powinny być zdecydowanie głównym punktem każdej wycieczki do Chorwacji. I coś czuję, że tak właśnie jest, bo tłumy są tam nieprawdopodobne :D Do miejsca, które widzicie na poniższym zdjęciu musieliśmy wejść za turystami "gęsiego" :D o dobre zdjęciu było bardzo trudno. Wychodziły tylko takie, gdzie turyści kulturalnie czekali, aż ktoś zrobi sobie zdjęcie i dopiero przeszli dalej, ale przez takie działania torował się cały ruch :D No może były pojedyncze momenty gdzie można było strzelić szybką fotkę, ale była tylko jedna szansa, później znowu zebrał się tłum :D Także wesoło :D My byliśmy ok godz 13. Rano i wieczorem jest mniejszy ruch :) 
Woda w wodospadach jest krystalicznie czysta i ma kolor  turkusowy. Widać całe dno i można obserwować rybki :D Cudownie to wygląda <3 Warto odwiedzić to miejsce :) 
Za wejście zapłaciłam 200 kun, czyli ok 115 zł. W cenie jest transport autokarem z miejscowości Lozovac krętą i wąską drogą do wodospadów (można też iść pieszo, ale w taki upał jaki jest o tej porze w Chorwacji marzyłam o klimatyzowanym autokarze :D heh). Następnie spacer wyznaczoną ścieżką - drewnianym mostkiem - w otoczeniu wodospadów. Główną atrakcją jest również kąpiel w Skradinskim Buku jednak trzeba się liczyć z nadmiarem ludzi i należy pilnować swoich rzeczy, albo po prostu wybrać się tam rano lub wieczorem :) 

2.JPGSkradinski Buk

2a.JPG
2b.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
4a.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
Top - MOHITO
Spodenki - Bershka 

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.