Lista blogów » Kamperki.com - lifestyle, moda, uroda, parenting, kulinaria

Najlepsze bajki 2016

Zobacz oryginał

Mój mąż jest zapalonym kinomaniakiem, mógłby oglądać filmy non stop, kolekcjonować je, a później oglądać jeszcze po dziesięć razy, żeby wychwycić każdy szczegół. Dlatego, jak nikogo innego, ucieszyło go, że nasza Liwia dorosła do tego, by chodzić do kina :) Zanim jednak wspólnie wybiorą się na kryminał, czy inne coś, czego mama nie lubi, na tapetę weszły najlepsze bajki. A jest ich teraz zatrzęsienie. O zwierzakach, o stworkach, o trollach, o podróżnikach, o rozbitkach, właściwie o wszystkim. Dodatkowo filmy animowane są teraz tak fantastyczne, że bawią nie tylko dzieci, ale przede wszystkim dorosłych.

Przedstawiamy Wam naszą listę: NAJLEPSZE BAJKI 2016 – top 5, które warto zobaczyć zarówno samemu, jak i z całą rodziną – salwy śmiechu murowane.

NAJLEPSZE BAJKI 2016 BOCIANY

Piękna opowieść o tym, jak wiele zamieszania w życiu potrafi wprowadzić mały bobas i jaką potęgę miłości wprowadza w życie każdego, nawet pozornie bezwzględnego i nastawionego na pęd ku karierze bociana. Pełna humoru bajka o pewnym bocianie karierowiczu, który jak się okazuje ma wielkie serce oraz sierocie, która nie została dostarczona do „zamawiającej” rodziny. Bociany w obecnych, nowoczesnych czasach postanowiły się przebranżowić z kłopotliwego biznesu pt. dostarczanie dzieci. Bardziej dochodową i mniej problematyczną działalnością jest dostarczanie przesyłek kurierskich. Do awansu w pracy JUNIOR potrzebuje tylko wykazać się przed szefem poprzez zwolnienie sieroty, która kosztuje firmę wiele kłopotów. Niestety, tutaj odzywa się serce i sumienie Juniora, a to ogromny krok w kierunku kłopotów. Pan bocian nie potrafiąc bezdusznie pozbyć się uciążliwej pracownicy, ukrywa ją w dawno nieczynnej części firmy, FABRYCE DZIECI :) , dziewczyna z nudów, przypadkowo uruchamia maszyny i wtedy pojawia się małe BOBO, czyli przyczyna wielu kłopotów dla karierowicza, ale przy tym wielu ciekawych i zabawnych przygód tej nietypowej trzyosobowej ekipy.

(Monika: Ja płakałam na tej bajce jak bóbr, aż wstyd mi było wyjść z kina :) )

bociany-bajka.jpg

ROBINSON CRUSOE

Kolorowa i oczywiście bardzo śmieszna adaptacja powieści Daniela Defoe, przedstawiająca w atrakcyjny dla dzieci sposób przygody fajtłapowatego rozbitka, tytułowego Robinsona Crusoe. Nasz bohater uchodzi z życiem z rozbitego statku i ląduje na pozornie bezludnej wyspie. Widząc jego nieporadność pewna papuga postanawia mu pomóc i wciąga w to swoją grupę przyjaciół (m.in. kozę, kameleona, jeża i, chyba najbardziej zabawnego w całej bajce, tapira). Oczywiście, żeby nie było tak łatwo, pojawiają się też czarne charaktery w postaci gangu złych kotów z którymi muszą walczyć ramię w ramię dobroduszne zwierzaki i Robinson. Wspaniała przygoda, pełna kolorów i przesympatycznych zwierząt, których nie da się nie lubić (oprócz kotów oczywiście! brrr!).

robinson-crusoe-bajka.jpeg

ZWIERZOGRÓD

Bajka dla dzieci, ale chyba bardziej zabawna dla dorosłych. Przygody pewnego lisa kombinatora i ambitnej policjantki, Pani królikowej. Oglądając „Zwierzogród” upieczecie dwie pieczenie na jednym ogniu, jest w niej coś dla małych i dużych. Cała historia będzie ciekawa i niezwykle śmieszna dla rodziców i ewentualnie już większych (nastoletnich dzieci), ale przez to, że jest wypełniona chyba wszystkimi możliwymi zwierzętami, zaciekawi też najmłodszych widzów. Dzieciaki będą miały ubaw z różnorodności zwierzęcej a wyrośnięci widzowie z fabuły i dialogów. Reasumując, gwarantowany fajnie spędzony czas w rodzinnym gronie przy filmie, który zapewni każdemu pełnię wrażeń i niezły ubaw.

zwierzogtrod1.jpg

GDZIE JEST DORY?

Kolejna opowieść Disneya o niezwykłym, pełnym kolorów, podwodnym świecie. Śliczna, kolorowa rybka Dory postanawia odnaleźć swoją rodzinę. Przemierzając nieskończone wody oceanu i niebezpieczne zakamarki nowoczesnego świata ludzi, Dory przeżywa wiele niesamowitych przygód, poznaje kolejne ciekawe stworzenia morskie i ciągle pakuje się w kłopoty. Ciepła opowieść, pełna kolorowych i niezwykłych stworzeń wodnych, która pokazuje jak wielką potęgą jest rodzina oraz jak wiele można dla niej zaryzykować. Jeśli Waszym pociechom podobało się „Gdzie jest Nemo”, to ta bajka jest pozycją obowiązkową domowego, rodzinnego kina.

gdzie-jest-dory.jpeg

SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH

Bajka HIT naszej Liweczki, po jej obejrzeniu ciągle o niej mówi i oczywiście obowiązkowo musiała dostać wszystkich jej bohaterów w wersji pluszowej. Zastanawialiście się co robią nasze domowe zwierzaki jak zostają same w domu? Ta bajka wiele Wam wyjaśni, a jakby inaczej niż w zabawny sposób. Pewien rozpieszczany przez właścicielkę terier imieniem Max nagle staje w obliczu walki o względy swojej Pani z nowym mieszkańcem ich mieszkania, przerastającym go o kilka rozmiarów psem imieniem Duke. Pieski tak bardzo wpadły w wir walki o względy swojej właścicielki, że niestety skończyli w rękach hycli, a to dopiero początek ich przygód w walce o powrót do domu. Na pomoc Maxowi rusza zakochana w nim pieska Bridggite, która skrzykuje całą osiedlową ekipę zwierzaków i rusza na poszukiwania swojego ukochanego. Przesympatyczny obraz potęgi miłości pieska do swojej Pani i siły jaką dzięki temu odkrywa aby wszelkimi możliwymi sposobami dostać się do domu. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana, a co ważne w obecnie produkowanych bajkach, ta jest głównie dla dzieci przy okazji bawiąc dorosłych, a nie odwrotnie.

Sekretne-%C5%BCycie-zwierzak%C3%B3w-kolo

2016 rok upłynął nam właśnie pod znakiem bajek w kinie. Właśnie sobie uświadomiłam, że nie byliśmy na niczym innym, oprócz filmu animowanego… Mężu, musimy się poprawić :) Wracając do tematu, nasza Liwia zakochana w zwierzakach domowych, a która bajka wpadła w oko waszym milusińskim?

Artykuł Najlepsze bajki 2016 pochodzi z serwisu Kamperki.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.