Lista blogów » Kamperki.com - lifestyle, moda, uroda, parenting, kulinaria

Muszę pamiętać w każdej minutce

Zobacz oryginał

Weszłam dzisiaj do pokoju automatycznie zagotowana. Biały dywan. Wróć, biały to on był rok temu. Jasny dywan z długim włoskiem, na nim piękna dziewczynka z kucyczkiem, a w okół kolory. Mnóstwo kolorów, idealnie wdeptane kółeczka, przyciśnięte kapciuszkiem z każdej strony tak, bym absolutnie za żadne skarby nie mogła ich wydrapać. Moja córka bawiła się ciastoliną. Wyszłam.

Codziennie mówię i proszę, że kulu to tylko na biurku i na stole. I gadam, tłumaczę, pokazuję. Nie podziałało, moje pięć minut spokoju okazało się być tragiczne dla beżowych włosów dywanu.  Usiadłam sobie na kanapie, zrobiłam herbatki, włączyłam komputer, chłodziłam zdenerwowany umysł i w tym samym momencie przeczytałam:

Nie pozwól sobie zatracić się w wychowywaniu idealnego dziecka, na tyle żebyś zapomniała, że już takie masz.

Nie znalazłam autora, to była taka luźna, internetowa myśl, jakich czytamy mnóstwo każdego dnia, ale ta przemówiła do mnie ze zdwojoną siłą. Bo i ja i Ty, i Ty mamuśka też ,musisz to wiedzieć.

Ponieważ zamiast martwić się, o to, że ta ciastolina znów w dywanie, but ubrany prawy na lewą, a do przedszkola spóźnicie się o 6 minut, bo rano chcę pomarudzić i pospać..

Musisz pamiętać, że z samego rana dostałaś największego i najprawdziwszego buziaka, jaki istnieje na świecie. Mimo, że dostałaś go o 5:30 nad ranem, był niepowtarzalny i niósł za sobą największą miłość świata.

Musisz pamiętać to wydukane po literce kocham ciem, bo nie ma w tym grama oszustwa.

Musisz pamiętać, że Ciebie potrzebuje najbardziej w nocy, kiedy wystraszy je zły sen. Kiedy otula Cię swoimi malutkimi rączkami i delikatnie zasypia w ramionach.

Musisz pamiętać ten śmiech, który rozbrzmiewa po całym domu, kiedy łaskoczesz je po brzuchu, a ono nie może uciec.

Musisz pamiętać rysunki, na których okrągła piłka z trzema oczami to Ty, a które dumnie wiszą przyciśnięte magnesem do lodówki.

Musisz pamiętać tą radość w oczach, kiedy po długim czasie biegnie Ci na spotkanie, rzucając się na szyję. 

Musisz pamiętać. Masz idealne dziecko.

IMG_8637.jpg

IMG_8610.jpg

IMG_8630.jpg

IMG_8652-horz.jpg

Liwia:

spodnie, butki, chusta – Zara

kurtka – REserved

czapa- Mamunio

Artykuł Muszę pamiętać w każdej minutce pochodzi z serwisu Kamperki.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.