Lista blogów » Kamperki.com - lifestyle, moda, uroda, parenting, kulinaria

Mała zmiana, duży efekty – pokój dziewczynki w kropki

Zobacz oryginał

Całkiem niedawno, ale tak całkiem całkiem, robiliśmy remont w pokoju mojej dziewczynki. Malowaliśmy ściany, przestawialiśmy meble,  zmieniałam delikatnie dodatki, tak by Liwia miała swoje nowe królestwo. Pokój dziewczynki ogarnęły wszechobecne kropki w kolorze złotym i różowym. ( pokazywałam Wam go tutaj)

Właśnie, różowym. Ulubiony z ulubionych kolorów mojej Liwii, w którym ostatnio widziałaby każdą lalkę, zabawkę ale przede wszystkim siebie. Kolekcjonuje pink na wszystkim, czy to kot czy pies. Różowy rządzi. Wyobraźcie sobie więc moją minę, kiedy pewnego dnia, po chwili ciszy (co od razu powinno mnie zaniepokoić) wchodzę do pokoju, a tam do wysokości metr i troszkę, zdjęte WSZYSTKIE różowe kropki. Jedna po drugiej. Połowa pustej ściany. Porozklejane wszędzie, po pościeli, po meblach po zabawkach, przemielone w małych rączkach. Mój domorosły architekt wnętrz ścianę w różowo- złote kropki ogołocił prawie do zera.

Chciałam je ponownie przykleić, ale po męczarni, jaką przeszły i ilości przeklejania, już nie nadawały się do niczego. Poza tym pozostawało pytanie, czy czasem po raz kolejny nie zostaną bezlitośnie zdarte… Dlatego korzystając z faktu, że miałam inne kropki (Dekornik) z pierwszej metamorfozy, kiedy to nie umiałam się zdecydować na kolory, postanowiłam, że zamiast różowego kropki będą białe.

I wiecie co? Podoba mi się to jeszcze bardziej! Ściana wygląda na odświeżoną, jaśniejszą i taką „czystszą”. Dodatkowo na białą ścianę z oczkami, dorzuciłam jeszcze kilka srebrnych i złotych kropeczek, a całość uzupełniłam szarą matą z różowymi kuleczkami – ukłon w stronę mojej księżniczki. I jest! Mała zmiana, a duży efekt :) I to tylko za sprawą naklejek kropeczek!

IMG_8308.jpg

IMG_8318-tile.jpg

IMG_8330.jpg

Jak nakleić kropki na ścianę, żeby było równo?

Najprostszy sposób, to wykorzystać sznurek i taśmę klejącą. Przyklejając w równych odstępach sznurek od góry do dołu oraz od prawej do lewej, powstaną miejsca, w których sznurek się przecina. To właśnie tam, w miejscu przecięcia, należy przykleić kropki.

Moje kropki są od siebie oddalone o 25 cm w dół i o 25 cm w bok, a na całą ścianę zużyłam dokładnie 100 sztuk. Jak Wam się podoba efekt i pokój dziewczynki w kropki?

IMG_8335.jpg

IMG_8333.jpg

IMG_8326.jpg

IMG_8314.jpg

IMG_8304.jpg

IMG_8344.jpg

Naklejki kropki – Dekornik

Poduszki owoce i mata z kuleczkami – Sylwia szyte miłością

IMG_8342.jpg

Artykuł Mała zmiana, duży efekty – pokój dziewczynki w kropki pochodzi z serwisu Kamperki.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.