Lista blogów » Kamperki.com - lifestyle, moda, uroda, parenting, kulinaria

Jak zrobić koka na 7 sposobów!

Zobacz oryginał

Jak zrobić koka na 7 sposobów!

Czy dla Was również kok stał się po urodzeniu dziecka najlepszą i najwygodniejszą fryzurą na świecie? W moim przypadku tak właśnie się stało. Fryzura, która kiedyś była zarezerwowana na wieczorne wyjścia, bale, bankiety dziś króluje na głowach wielu kobiet – matek w szczególności! Zastanawiasz się, jak zrobić koka idealnego? Zobacz moje sposoby!

Nie ukrywam, że wersja niedbała do której w teorii nie przyłożyłam ręki, najbardziej mi odpowiada – tu zwisa, tam zwisa i wszystko jakimś cudem do siebie pasuje. Fryzura idealna!

I tak, dumając kiedyś nad tym moim “precyzyjnym” kokiem stwierdziłam, że może warto poszukać parę pomysłów, które mogę wykorzystać w trakcie codziennej stylizacji, ale i nie tylko, bo również na specjalne okazje. Szybkie, proste w wykonaniu, a zupełnie inne wersje koka wpadły mi w oko. Tymi właśnie inspiracjami znalezionymi głównie na Pintereście chcę się z Wami dzisiaj podzielić – może i Wy polubicie je tak samo jak ja? Jak zrobić koka? TAK!

No 1 – Wersja na luzaka

Jak wiecie, uwielbiam szybkie w wykonaniu fryzury, te zaskoczyły mnie zdecydowanie. Zobaczcie, jak niewiele potrzeba, aby zamienić zwykłego koka w coś zupełnie innego.

Wykorzystanie wypełniacza

Fryzura do której potrzebujecie oprócz tradycyjnej gumki również wypełniacza i wsuwki. Parę ruchów i kok gotowy! Zrób kucyk, umieść na nim wypełniacz, a następnie zakręć wokół niego włosy. Podepnij wsuwką i gotowe!

kok2.jpg

źródło: teen.com

Messy Bun

Kok do którego wykonania potrzebujemy gumki i wsuwki. Fenomen tej fryzury polega na tym, że nie upinamy jej od niechcenia, lecz robimy na czubku głowy coś w swego rodzaju fali, rurki, która zamykamy pozostałą ilością włosów. Fryzura, która w szybki sposób wkradła się do świata mody.

kok3.jpg

źródło: hercampus.com

Warkocz nie taki idealny

Wykorzystanie warkocza w połączeniu z kokiem jest w ostatnich sezonach strzałem w 10-tkę! W tym przypadku warkocz francuski dodaje elegancji zwykłemu koczkowi.

kok7.jpg

źródło: beautyproceduri.ru

Poplątaniec

Pamiętam tę fryzurę jeszcze z dzieciństwa, kiedy zwykły kucyk ozdabiało się takim poplątańcem. Teraz wykorzystuję ten rodzaj upięcia do wykonania niskiego koka, który również sprawdza się idealnie w codziennych sytuacjach.

kok6.jpg

źródło: imgrum.net

No 2 – Wersja wieczorowa

Każda kobieta czasem chce poczuć się wyjątkowo. Zrzucić ze swoich barków problemy czy codzienne obowiązki, aby wyjść z mężem, koleżankami, znajomymi. Trzy kolejne koki, które dla Was wyszukałam sprawdzają się idealnie na wyjątkowe okazje, ale jak zauważycie nawet na co dzień. Jak zrobić koka w wersji wieczorowej?

Znowu warkocz, a nawet dwa

Muszę się Wam przyznać, że jak zobaczyłam to zdjęcie stwierdziłam – “W życiu nie uda mi się czegoś takiego stworzyć” i sama się zaskoczyłam, jakie to jest banalnie proste.

opaska1.jpg

źródło: stylowi.pl

Opaska w roli głównej

Odkąd urodziłam kruszka, poznałam na nowo uroki noszenia opaski. W dzieciństwie miałam chyba każdy kolor, teraz stawiam na klasykę i prostotę, a na wyjścia ze znajomymi czy nawet wesele, opaski ozdobne. Połączone z klasycznym kokiem, czy tym “moim” niedbałym, naprawdę wyglądają zaskakująco dobrze.

kok1.jpg

źródło: glambistro.com

Warkoczowy zawrót głowy

Nie ukrywam, że ta fryzura sprawiła mi największy zawrót głowy. Zastanawiałam się, czy z moimi zdolnościami podołam temu zadaniu i wiecie, że się udało. Cztery warkoczem, z czego dwa mega rozciągnięte, wsuwki w ruch i efekt jak na załączonym obrazku.

kok4.jpg

źródło: haarfrisuren.com

Jak widzicie, kok wcale nie musi być nudny. Wystarczy chwila uwagi, troszkę chęci i sami zobaczycie jakie to proste.  Koniecznie zapisz sobie, jak zrobić koka, a na następnej imprezie dziewczyny padną z zazdrości!

Po więcej włosowych inspiracji zapraszamy na blog Estyl.

Artykuł Jak zrobić koka na 7 sposobów! pochodzi z serwisu Kamperki.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.