Lista blogów » Co można wyszukać w składzie do wynajęcia?

Jak magazyny pomagają wystawcom na Targach i Konwentach?

Zobacz oryginał

Lato i jesień to z pewnością dwie ulubione pory roku wszystkich konwentowiczów – to właśnie wtedy tego typu eventy wyrastają niczym grzyby po deszczu. Do wyboru mamy wydarzenia o tematyce roślin egzotycznych, zwierząt, mangi, anime, technologii, jedzenia, muzyki i wiele innych – każdy znajdzie coś dla siebie! Dodatkowo, odbywają się one we wszystkich większych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław czy Szczecin. Często wystawcy oraz zapaleni uczestnicy konwentów odwiedzają wiele różnych lokalizacji, by uczestniczyć w kolejnych edycjach danego wydarzenia. Stoi przed nimi nie lada wyzwanie logistyczne!

Wystawcy, sprzedawcy i animatorzy

Podczas targów i konwentów możemy spotkać wiele osób, które chętnie dzielą się swoim hobby. Są to stoiska, przy których możemy obejrzeć egzotyczne gatunki zwierząt, spróbować kuchni z różnych stron świata, nauczyć się nowych umiejętności bądź obserwować nowe technologie w praktyce. No i pamiątki – z dobrego konwentu nigdy nie wrócimy z pustymi rękami!


Wszystkie te atrakcje wymagają skrupulatnych przygotowań od zaplecza. Już na kilka godzin przed rozpoczęciem wydarzenia, wystawcy kompletują swoje stanowiska. O ile zwykłe elementy dekoracji czy podstawowe wyposażenie nie stanowią problemu, o tyle przechowywanie figurek kolekcjonerskich, roślin i wielu sztuk towaru do sprzedaży jest już wyzwaniem. Często potrzebują one specjalnych warunków, które ciężko jest zapewnić w pokoju hotelowym. 

Zapaleni konwentowicze

Przygotowania są domeną nie tylko sprzedawców i organizatorów eventów. Często najbardziej zaangażowani uczestnicy także chcą wzbudzić zainteresowanie i pokazać się od jak najlepszej strony. Najczęściej tak angażujących się uczestników możemy spotkać podczas konwentów o tematyce fantasy, magni bądź gier wideo. Ochoczo zabierają ze sobą gadżety, gry planszowe lub przebierają się za ulubione postaci. Na szczególną uwagę zasługują ci ostatni – cosplayerzy. Od zwykłych, hobbystycznie przebierających się w proste kostiumy osób, po profesjonalistów, którzy wykonują swoje kostiumy własnoręcznie, od zera.


Poza robieniem sobie masy zdjęć z zachwyconymi uczestnikami, często startują również w konkursach na najlepsze przebranie. Wymaga to od nich podróżowania nie tylko z samym kostiumem, ale także z zapasem dodatkowych elementów na wypadek konieczności naprawy, bądź modyfikacji stroju. 

Rozwiązanie – magazyny!

Małe, duże, średnie… Skrojone na wszelkie potrzeby! Przestrzenie magazynowe do krótkoterminowego wynajmu często ratują konwentowiczów w potrzebie. W Kangu najmniejsze oferowane magazyny zaczynają się już od 1m2! Idealnie spiszą się do pomieszczenia kilku kartonów z towarem, żywnością, bądź odzieżą. Magazyny są bezpieczne, suche i zacienione. 


Jeśli wybierasz się w wir konwentów, zwiedzając przy tym wiele polskich miast – pamiętaj by zadbać o swoje rzeczy! 

Artykuł Jak magazyny pomagają wystawcom na Targach i Konwentach? pochodzi z serwisu .

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.