Lista blogów » marysia-k

Jak i jakie kupuję perfumy?

Zobacz oryginał
DSC_0780.JPG
Każda kobieta pragnie ładnie pachnieć. Każda znów ma inne ulubione zapachy. Ja nie jestem wybredna, ale mam swoje bestsellery markowych perfum, które zawsze znajduję na Allegro. Lubię klasykę i te popularne marki. Nie lubię eksperymentów. Choć lubię poznawać nowości, to jednak zawsze do czegoś wracam. To chyba uzależnienie...

Jak możecie zauważyć moim ulubionym zapachem jest GUCCI RUSH. Kupuję go namiętnie i regularnie zużywam. Wielokrotnie pytacie mnie o to na co zwracam uwagę przy odpowiednim doborze perfum, dlatego dzisiaj postanowiłam odpowiedzieć na Wasze pytania i stworzyłam listę JAK KUPUJĘ PERFUMY?.

Na początku największa wątpliwość- czy kupowanie na Allegro wiąże się z kupowaniem podróbek? Skądże! Najważniejsze są opinie innych klientów, które możecie znaleźć na internetowych forach. Z pewnością znajdzie się tam dużo wątków na ten temat.
DSC_0781.JPG
 1. Zapach
To chyba najważniejsze, prawda? To oczywiste. Kupujemy coś, co po prostu nam się podoba. Najbardziej lubię wąchać nowości- coś czego nie znam. Więc pewnie zadacie mi pytanie- więc jak kupujesz przez Internet? Nic trudnego- idę do sklepu i wącham. W popularnych drogeriach z pewnością większość zapachów jest. Kiedy już znam markę i nazwę- nic nie przeszkadza mi w znalezieniu w odpowiedniej cenie na Allegro.
2. Próbki
Próbki też są ogólnie dostępne. Dzięki nim mogę nawąchać się danym zapachem i zastanowić się, czy to na pewno ten jedyny. Ja lubię zaprzyjaźniać się z nowymi zapachami. Często bywa też tak, że coś podoba mi się na początku, ale po czasie jednak uważam, że to nie jest to- albo zupełnie odwrotnie! Zmysł węchu bywa naprawdę mylny. Na Allegro również znajdziecie różne próbki do kupienia. Kosztują grosze, a na pewno ułatwią wybór i sprawią, że nie będziemy go żałowali. Najlepiej znaleźć te oficjalne, aby tak jak wyżej uniknąć niechcianych podróbek. 
3. Klasyka
Dobrze też wiecie, że klasyka i minimalizm doskonale odzwierciedlają mnie i to, co robię. Uważam, że lepiej mniej, a lepiej. I tak samo jest z perfumami- i aplikacją, i ilością. Popularne klasyki to: Chanel No 5, Armani Si, Gucci Rush, Miss Dior i wiele innych. Z pewnością przypadną one do gustu wielu osobom. Są niesamowite, ponieważ otacza je historia, często niesamowita, długa i wybitna. Wiele można się z nich dowiedzieć. Dla mnie są jak wspomnienie starych czasów. Nie macie też tak czasem, że dany zapach przypomina Wam jakiś moment w życiu? To bardzo przyjemne uczucie. Oczywiście nie chcę nikogo namawiać do żadnego zapachu, bo nie na takiej zasadzie to działa. Na przykład mojej mamie się podobają góra 2-3 zapachy i do niczego innego nie potrafi się przekonać- bywa i tak. Tak jak już mówiłam- każdy z nas jest inny pod każdym względem, nawet w kwestii ulubionego zapachu.
DSC_0782.JPG
DSC_0784.JPG
Koniecznie podzielcie się tym, gdzie Wy kupujecie ulubione oryginalne perfumy? Korzystacie tak jak ja z Allegro czy z innych stron bądź sklepów stacjonarnych?

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.