Lista blogów » Kamperki.com - lifestyle, moda, uroda, parenting, kulinaria

Gry planszowe dla dzieci – puzzle, domino, memo

Zobacz oryginał

W naszym życiu nadszedł kolejny etap związany z rozwojem Liwii – wspólne granie w gry planszowe dla dzieci. Brzmi dziwnie, bo przecież zawsze bawimy się razem, ale teraz coś się zmieniło. Mianowicie to, że zabawa to już nie tylko patrzenie na to, co ona wymyśli i jak się będzie obchodzić z zabawkami, nie tylko podawanie i sugerowanie, ale naprawdę zaangażowana zabawa całej rodziny.

Gry planszowe dla dzieci opanowują powoli nasz dom i wchodzą do codziennych rytuałów. Potrafimy się już dogadać we wspólnej zabawie, ustalić reguły i co najważniejsze trzymać się ich. Moja trzylatka w tej chwili potrafi usiąść, posłuchać tego, jak będziemy grać, jakie są zasady i po pierwszych paru ruchach doskonale zrozumieć, jak będziemy się bawić i na czym polega gra. Choć wiadomo, nie zawsze jest kolorowo i nie raz cała gra zostaje staranowana przez małe i zdenerwowane ręce, bo coś im nie wyszło :) Po paru dniach widzę jednak olbrzymi progres i zaczynają obowiązywać reguły gry, a nie reguły ustalone przez panią dyrektor Liwię. Jupi! Niedawno wspominałam Wam o klockach biżuterii (TUTAJ!), która „usadza” mi dziecko na chwilę i każe skupić się na działaniu, a dzisiaj na tapecie moje kolejne odkrycie wśród najlepszych gier planszowych.

IMG_4871.jpg

IMG_4842.jpg

IMG_4837.jpg

IMG_4732.jpg

IMG_4736.jpg

IMG_4743.jpg

MEMO- wiem, brzmi niepozornie, bo przecież każdy to zna. Gra polegająca na odnalezieniu dwóch identycznych obrazków. To MEMO, nazywane przez Liwię „monety”, jest naprawdę wyjątkowe. Przede wszystkim, w odróżnieniu od innych, zrobione jest z dużo trwalszego materiału – drewna, natomiast plansze są laminowane. Spadło nam już na ziemię milion razy, lądowało też w buzi, bo się panience zapomniało, przeżyło upadek z szafy, nawet herbatka miała szanse zapoznać się z grą i ŻYJE!  Wspomnianych przeze mnie plansz jest aż 8, w związku z czym gra nie nudzi się po pierwszej rundzie. Wymieniamy obrazki i bawimy się dalej. Dawno nic nie sprawiało nam tyle frajdy jak to pospolite MEMO! Powiem Wam też w sekrecie, bo pewnie mąż mój nie zabrnie w czytaniu aż tak daleko ;), że to jest świetna zabawka na to, by w spokoju napić się kawy. Kiedy oni wspólnie szukają zwierzaków, kolorów, czy literek, ja rozkładam się z nogami do góry i ODPOCZYWAM!  A tam rozgrywają się sceny, szukanie, mini kłótnie, kto pierwszy widział, kto znalazł i układają się wieże aż do nieba :) Taka jestem sprytna! A co :)

Gdybyście chciały sprezentować swoim pociechom grę, która rozwija spostrzegawczość, zbawiennie wpływa na koncentrację,. a na dodatek angażuje do zabawy całą rodzinę, to z całego serca polecam Kid O – Memory Match, czyli nasze „memomonety” :) –> do kupienia TUTAJ!

IMG_4872.jpg

IMG_4830.jpg

IMG_4825.jpg

IMG_4803.jpg

IMG_4795.jpg

IMG_4791.jpg

IMG_4776.jpg

IMG_4750.jpg

IMG_4772.jpg

ZESTAWIENIE GIER PLANSZOWYCH

Ze względu na to, że zaczął się sezon na długie jesienne (i zimowe już niebawem) wieczory, a na dodatek nadchodzi czas na kupowanie prezentów świątecznych, przygotowałam Wam zestawienie najlepszych gier planszowych dla dzieci ( i nie tylko), które miałam ostatnio możliwość oglądać. Gry to świetna alternatywa dla kolejnej lalki, czy misia. Angażują do zabawy całą rodzinę, a to jest ich największy plus :)

bierki-1-horz1.jpg

1.Bierki Djeco– 29,90 zł | 2. EeBoo PUZZLE 44,90 zł | 3. EeBoo MEMO 46,90 zł | 4. Lilliputines LOTOCOLOR 89,99 zł

chi%C5%84czyk-g%C4%85ski-2-vert-horz.jpg

5. Djeco CHIŃCZYK & GĄSKI 59,90 zł 6. Kid O MEMORY 129,90 zł

7. Djeco SZACHY 69,90 zł | 8. Rainbow Design DOMINO 48,90 zł |

domino2-horz.jpg

9. Remember DOMINO 48,99 zł | 10. EeBoo UPIECZ CIASTKO  74,90 zł | 11. EeBoo TABLICA MAGNETYCZNA 54,90 zł

Wpadło Wam coś w oko? A może macie swoje typy? Koniecznie dajcie znać!

Artykuł Gry planszowe dla dzieci – puzzle, domino, memo pochodzi z serwisu Kamperki.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.