Lista blogów » Babeczki na wybiegu!

Babeczki czekoladowe z...

Zobacz oryginał
tumblr_mmg18pADH51rfwsuqo1_1280.jpg


Zabijcie mnie, nie pamiętam tych dokładnych składników (master szefę to bym nie mogła zostać) ;) Postaram się odtworzyć ile się da!

Składniki

3 jajka
2,5 szklanki mąki
2 szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
mleko
kostka masła
kakao
czekolada gorzka
dżem albo konfitura brzoskwiniowa
krem waniliowy
cytryna
mięta
wiśnie kandyzowane


Przygotowanie


Jaja ubijamy z cukrem. Przesiewamy mąkę, kakao, proszek. Rozpuszczamy pół kostki masła. Drugie pół rozpuszczamy z czekoladą. Gdy tłuszcz i czekolada ostygną wlewamy je do jajek z cukrem i mieszamy. Stopniowo dodajemy mąkę z kompanami :) Do tego dorzucamy kilka łyżek dżemu, startą skórkę z cytryny. Nakładamy do papilotek i pieczemy jakieś 15 minut w nagrzanym do 180 stopni piekarniku. W międzyczasie przygotowujemy krem waniliowy dodajemy skórkę i sok z cytryny. Po wystygnięciu babeczek nadziewamy je kremem, dekorujemy wiśniami, dżemem i miętą.

Gotowe!

tumblr_mmg15vFEB51rfwsuqo1_1280.jpg

tumblr_mmg15vFEB51rfwsuqo2_1280.jpg

tumblr_mmg15vFEB51rfwsuqo5_1280.jpg

tumblr_mmg15vFEB51rfwsuqo6_1280.jpg

tumblr_mmg15vFEB51rfwsuqo8_1280.jpg


Zaglądacie czasem na babeczkowego Facebooka ?



Zaloguj się, żeby dodać komentarz.