Lista blogów » Babeczki na wybiegu!
Babeczki czekoladowe z...
Zobacz oryginał wt., 07/05/2013 - 21:59
Zabijcie mnie, nie pamiętam tych dokładnych składników (master szefę to bym nie mogła zostać) ;) Postaram się odtworzyć ile się da!
Składniki
3 jajka
2,5 szklanki mąki
2 szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
mleko
kostka masła
kakao
czekolada gorzka
dżem albo konfitura brzoskwiniowa
krem waniliowy
cytryna
mięta
wiśnie kandyzowane
Przygotowanie
Jaja ubijamy z cukrem. Przesiewamy mąkę, kakao, proszek. Rozpuszczamy pół kostki masła. Drugie pół rozpuszczamy z czekoladą. Gdy tłuszcz i czekolada ostygną wlewamy je do jajek z cukrem i mieszamy. Stopniowo dodajemy mąkę z kompanami :) Do tego dorzucamy kilka łyżek dżemu, startą skórkę z cytryny. Nakładamy do papilotek i pieczemy jakieś 15 minut w nagrzanym do 180 stopni piekarniku. W międzyczasie przygotowujemy krem waniliowy dodajemy skórkę i sok z cytryny. Po wystygnięciu babeczek nadziewamy je kremem, dekorujemy wiśniami, dżemem i miętą.
Gotowe!
Zaglądacie czasem na babeczkowego Facebooka ?
Zaloguj się, żeby dodać komentarz.









