Lista blogów » marysia-k

Pizza parmeńska.

Zobacz oryginał

Raz pokazałam Wam moje kulinarne wypociny. Dziś przychodzi ten drugi raz :).
Dziś moją propozycją jest pizza parmeńska. Wygląda niepozornie i dziwienie, w rzeczywistości jest to najlepsza pizza jaką kiedykolwiek jadłam.
Byłam sobie raz w restauracji i poprosiłam o pizze smaczną, byle nie Pollo, która mi już po prostu zbrzydła. Dostałam coś dziwnego: placek pizzy z 'listkami mlecza', a do tego sos w postaci wody. No cóż... poprosiłam kelnerkę o jakiś sos do tego, a ona oznajmiła mi, że ta woda jest właśnie sosem.
Jak już wiecie, nic wspanialszego nie maiłam w ustach.
Przedstawiam moja wersję tej pizzy:

Składniki:
DSC_0182.JPG
500g mąki, drożdże (7g), 100ml oliwy, 300ml letniej wody, łyżka soli, cebula, 2 ząbki czosnku, puszka pomidorów, łyżka oregano, łyżka bazyli, łyżka ziół prowansalskich, szczypta soli, 2 kule mozzarelli, 50g rukoli, 100g szynki parmeńskiej
Przygotowanie:
PicMonkey+Collage.jpg
Mąkę mieszamy z solą, drożdżami, oliwą. Wyrabiając ciasto dodajemy stopniowo wodę. Odstawiamy do wyrośnięcia.
Cebulę i czosnek siekamy drobno i szklimy na oliwie. Po kilku minutach dzielimy to na dwie części- jedną dajemy do szklanki, a do drugą zostawiamy na patelni, dodajemy pomidory, zioła, cukier i sól. 
Z wyrośniętego cista formujemy placek, którego wierzch smarujemy sosem pomidorowym, nakłądamy plastry mozzarelli, szynki. Pieczemy ok. 15min. w piekarniku nagranym na 180 stopni C. 
Na upieczoną pizzę kładziemy rukolę. 
DSC_0211_01.JPG
Smacznego :*.




Zaloguj się, żeby dodać komentarz.