Blog » Suche włosy nie muszą być problemem. Zobacz, jak prawidłowo o nie dbać

Suche włosy nie muszą być problemem. Zobacz, jak prawidłowo o nie dbać

Jak dbać o suche włosy?

Dobierz odpowiedni szampon i odżywkę – suche włosy potrzebują nawilżenia i wzmocnienia, ale kosmetyki dobrane do ich pielęgnacji nie mogą być obciążające. Nie powinny też dodatkowo wysuszać włosów, dlatego postaw na te, które nie zawierają alkoholu, siarczanów i silikonów. Aby zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów suchych, co najmniej raz w tygodniu sięgnij po maskę lub olejek.Nie myj włosów codziennie. Suche włosy potrzebują mycia średnio dwa razy w tygodniu. Jeśli włosy są suche i nie potrzebują stylizacji, możesz myć je jeszcze rzadziej. Nie ulegaj przekonaniu, że trzeba myć włosy każdego dnia. Nie wszystkie tego potrzebują. Nawet mycie raz na tydzień nie będzie przestępstwem, jeśli fryzura będzie wyglądała świeżo.Suche włosy nie lubią gorącej wody. Panuje powszechna opinia, że gorąca woda ułatwia mycie włosów, jednak nie jest to prawdą. Natomiast faktem jest, iż mycie włosów gorącą wodą dodatkowo je przesusza, źle wpływa także na skórę głowy. Mycie ciepłą wodą jest równie przyjemne.Podobnie jak gorąca woda, także gorące powietrze nie jest korzystne dla suchych włosów. Suszenie włosów gorącym powietrzem z silnym nawiewem jest co prawda szybkie i efektywne, ale włosy nie będą za to wdzięczne. Taki zabieg wysusza włosy i czyni je bardziej podatnymi na łamanie i kruszenie. Lepszym rozwiązaniem będzie pozwolenie włosów, by same wyschły. W ostateczności można użyć suszarki ustawionej na chłodny lub zimny nawiew. Suszenie potrawa co prawda dłużej, ale włosy na tym zyskają.Podobnie jak suszenie suszarką, warto ograniczyć używanie prostownicy lub lokówki elektrycznej. Jeśli musisz użyć takiego urządzenia, pamiętaj o termoochronnym sprayu do włosów.Trwała ondulacja, rozjaśnianie i trwałe prostowanie włosów powinny być wykonane przez profesjonalistę. Te zabiegi, jeśli będą nieumiejętnie przeprowadzone, mogą bardzo osłabić suche i podatne na kruszenie się włosy.Suche włosy wymagają delikatności na każdym etapie pielęgnacji. Poświęć odpowiednią ilość czasu na ich rozczesanie. Nie szarp i nie ciągnij włosów przy czesaniu. Nie używaj gęstych grzebieni i ostrych szczotek. Wybierz raczej szczotkę z naturalnego włosa lub grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.Czy istnieje dieta dla suchych włosów?

Suche włosy nie muszą, ale mogą być sygnałem, że organizm jest niedostatecznie nawodniony. Dlatego pierwsza rzecz, o jaką warto zadbać, to odpowiednia ilość płynów w codziennym menu. Natomiast z diety trzeba wykluczyć alkohol, który ma silne właściwości odwadniające.

Ponadto dieta powinna być bogata w zdrowe tłuszcze (zaleca się ryby morskie i owoce morza), produkty wysokobiałkowe oraz zawierające witaminy i minerały, między innymi cynk i żelazo.

Możesz też sięgnąć po suplementy do włosów. Bardzo cenny jest np. olej z wiesiołka. Można go kupić w kapsułkach.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.