Blog » Niezależnie od zmian pokoleniowych, obyczajowych i technologicznych niezmiennym marzeniem człowieka...

Niezależnie od zmian pokoleniowych, obyczajowych i technologicznych niezmiennym marzeniem człowieka...

Niezależnie od zmian pokoleniowych, obyczajowych i technologicznych niezmiennym marzeniem człowieka jest pozostanie wiecznie młodym, sprawnym i zdrowym. Medycyna od lat poszukuje antidotum na naturalne procesy, które powodują, że nieuchronnie SIĘ starzejemy . Czasem narzekamy, że mamy za mało siły, że nasze ciało już nie wygląda tak jak kiedyś, że nie dostrzegamy już tego co widzieliśmy jak byliśmy młodsi. Rynek zalewa nas różnorakimi ofertami, które nie zawsze są w stanie nam pomóc. Pojawiają się natomiast poparte latami doświadczeń i badań zabiegi z zakresu medycyny, które są w stanie zatrzymać procesy starzenia się.

Zaćma

“Nie udała się Panu Bogu starość...”W każdym organizmie proces starzenia przebiega w inny sposób – u jednych jest bardziej łaskawy, ale u innych znów bardziej surowy. Zarówno jedną jak i drugą grupę często dotyka ten sam uciążliwy problem, czyli pogorszenie wzroku. Najczęściej jest wynikiem prezbiopii, nazywanej również starczowzrocznością lub potocznie problemem “zbyt krótkiej ręki”. Jest to efekt naturalnego starzenia się organizmu i dotyka każdego po 40 roku życia. Starczowzroczność dotyczy osób, które nie miały nigdy problemów ze wzrokiem, ale zarówno takich, które borykają się z problemem krótko- czy dalekowzroczności lub astygmatyzmu od lat. Z wiekiem zarówno oko jak i inne organy ulegają starzeniu. Soczewka staje się coraz twardsza, mniej elastyczna, a widzenie przedmiotów z bliska pogarsza się. Niestety nie da się temu zapobiec, a dotychczas jedynym skutecznym wyjściem z tej sytuacji było korzystanie z okularów do czytania.

Zaćma

Marzenia o dobrym wzroku...Dotychczas na próżno mogliśmy szukać rozwiązania, które pomogłoby osobom dotkniętym starczowzrocznością. Prawdą jest, że przez ostatnie lata jak i teraz okulistyka cieszy się dynamicznym rozwojem i coraz bardziej wybiegającą nowoczesnością, lecz praktycznie nie oferowano możliwości pozwalających na pozbycie się okularów do czytania po czterdziestce. Co więcej, wiadomo już, że przywrócenie naturalnej akomodacji oka nie jest w żaden sposób możliwe. Przez całe lata pozostawała tylko jedna skuteczna metoda – okulary do czytania albo progresywne lub wieloogniskowe soczewki kontaktowe… aż do teraz!

Zaćma

Rewolucja medycyny XXI wieku na naszych oczach!Na tak powszechny problem jakim jest starczowzroczność, wreszcie musiano znaleźć rozwiązanie. Naprzeciw oczekiwaniom wyszła międzynarodowa sieć klinik okulistycznych Optegra. Jest to zdecydowany lider wśród klinik wykonujących zabiegi laserowej korekcji wzroku Marka ta wprowadziła do swojej oferty mało inwazyjne, powszechnie dostępne, a przede wszystkim naprawdę skuteczne zabiegi laserowej korekcji starczowzroczności Clearvu™.

Zapewne wielu teraz zastanawia się na czym polega tak rewolucyjny i nowoczesny zabieg – otóż spieszę z odpowiedzią! Metoda Clearvu™ polega na laserowym modelowaniu rogówki oka w celu wytworzenia stref widzenia na odległość, z bliska oraz na tzw. “odległości pośrednie”. W trakcie tejże procedury, która obejmuje zabieg laserowej korekcji wzroku Presbyond, widzenie w oku dominującym jest korygowane do widzenia neutralnego, natomiast w oku niedominującym do widzenia z bliska, w wyniku czego pacjent uzyskuje dobre widzenie obuoczne na wszystkie odległości. Jak przekonują eksperci – zabieg ten jest w 100% bezpieczny, nieinwazyjny oraz naprawdę skuteczny.

Zaćma

Tak spełniają się marzenia!Dzięki zabiegom Clearvu™ osoby dotknięte starczowzrocznością mają szansę na cieszenie się znakomitym wzrokiem do końca życia. Ulgę mogą poczuć zwłaszcza osoby wiodące aktywne życie, które czują się wiecznie młode i nie wyobrażają sobie funkcjonowania na co dzień w okularach. Te nowoczesne zabiegi są wykonywane w 7 z 9 klinik Optegra w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Łodzi oraz Rzeszowie.

Warto zadbać nie tylko o siebie, ale również pomyśleć o swoich rodzicach, dziadkach, którzy być może borykają się z problemem “zbyt krótkiej ręki”. Efekt tego zabiegu polepsza nie tylko stan fizyczny, lecz także psychiczny, ponieważ osoba będąca już po zabiegu czuje się młodziej oraz tym samym zyskuje dodatkowe chęci do życia. Niegdyś nasi rodzice dbali o nas – po latach warto się odwdzięczyć i zadbać o nich.

Optegra to międzynarodowa sieć klinik okulistycznych działająca nie tylko w Polsce, ale Wielkiej Brytanii i Czechach. Pracujący tam personel wykonuje swoją misję leczenia wad wzroku od lat, a jego wysokie kwalifikacje i doświadczenie świadczą o zaangażowaniu. W ciągu 20 lat leczenia Pacjentów w Polsce Optegrze zaufało blisko 250 tys. osób.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.