Blog » Czy potrzebujesz łagodnego i skutecznego oczyszczania skóry? Mamy na to sposób

Czy potrzebujesz łagodnego i skutecznego oczyszczania skóry? Mamy na to sposób

Oczyszczanie skóry to wstęp do dalszej pielęgnacji

W skórze odbywają się liczne procesy regeneracyjne i odbudowujące, pory rozszerzają się i kurczą, a także podlega ona działaniu promieni słonecznych. To właśnie w naskórku znajdują się gruczoły potowe i łojowe, które są niezwykle ważne dla skóry, bo natłuszczają ją i chłodzą. Skóra wydziela różne substancje, w tym sebum. Jeśli cera nie zostaje regularnie oczyszczona, pory zatykają się, co z kolei sprzyja powstawaniu wyprysków i zaskórników. Poza tym, idealnie oczyszczona twarz, lepiej przyjmuje wszelkiego rodzaju kosmetyki i substancje aktywne. Przyjmuje się, że czysta skóra wchłania bardzo dobrze substancje z serum i z kremów. Jeśli chcesz dobrze zacząć codzienną pielęgnację, zadbaj o tą czynność i wykonaj ją dokładnie. Dzięki temu przygotujesz skórę na dalsze, wymagające zabiegi. Dokładne oczyszczanie gwarantuje blask i promienny wygląd. 

Poznaj dobre praktyki oczyszczania skóry twarzy

Oczyszczanie skóry można stosować zarówno na sucho, jak i na mokro. Przy suchym oczyszczaniu, nie trzeba używać wody, a jedynie płyn micelarny. Natomiast ten drugi sposób jest bardziej popularny i wtedy można dodatkowo używać pianek do twarzy. Przede wszystkim tą czynność powinno się wykonywać delikatnie i nie trzeć skóry ręcznikiem. Można również masować twarz w celu pobudzenia krążenia. Jeśli chodzi o demakijaż oczu, jest on równie istotny jak zmywanie zanieczyszczeń z pozostałej części twarzy. Należy go wykonać szczególnie delikatnie, nie naciągać skóry pod oczami, a jedynie przyłożyć wacik z płynem micelarnym i odczekać, aż makijaż się rozpuści. Jeśli demakijaż jest wykonywany mało delikatnie, może to przyśpieszyć powstawanie zmarszczek. Ciężkie żele do twarzy to już przeszłość w kosmetyce i dlatego stawia się teraz na bardziej delikatne produkty, które nie wysuszają skóry i jednocześnie ją pielęgnują. 

Płyn micelarny, a żele i pianki do twarzy

Czy wiesz co to jest płyn micelarny? Płyn micelarny ma dużą przewagę nad pozostałymi kosmetykami do oczyszczania twarzy, bo pozwala na usuwanie zanieczyszczeń z twarzy i wykonanie dokładnego demakijażu. Radzi sobie doskonale z kurzem, sebum i pozostałościami kosmetyków i makijażu. Zawiera on specjalnymi micele czyli cząsteczki składające się z dwóch warstw. Warstwa zewnętrzna powoduje przyciąganie wody i odpychanie tłuszczy, czyli ma właściwości hydrofilowe. Z kolei wewnętrzna działa na odwrotnej zasadzie, bo odpycha wodę, a wiąże tłuszcze, czyli jest hydrofobowa. Micele pochłaniają tłuszcz, a resztę zanieczyszczeń jest rozpuszczona w wodzie. Nie dziwi zatem fakt, że taki płyn jest bardzo skuteczny w oczyszczaniu skóry, bo radzi sobie z takimi zanieczyszczeniami, które normalnie są usuwane zarówno za pomocą pianki, jak i mleczka.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.